Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Chares
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2008, o 19:05

Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: Chares » 16 sty 2009, o 20:25

Witam. Chciałem rozpocząć projekt polonizacyjny gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers. Narzędzia znalazłem, ale pojawił się problem z ich używaniem. Próbuje uruchomić dumpowanie skryptu w następujący sposób:
1. Włączam Uruchom (w Start) i Otwórz: cmd.exe.
2. Program SCI Resource Dumper 1.2.2 kopiuje do folderu z grą.
3. Metodą przeciągnij i upuść, przenoszę program do okienka cmd.exe.
4. Dopisuje wymagane komendy (/m3 /v3 /p3 /h /nRESOURCE.000 RESOURCE.MAP -1) i klikam Enter.
5. Pojawia się błąd:

Kod: Zaznacz cały

CMDLINE: Strange switch specified, ignored... Can't open map file!
A zrobiłem wszystko według instrukcji po angielsku.

Narzędzia wraz z instrukcją obsługi dostępne tutaj: http://gkpatches.vogons.zetafleet.com/d ... nglish.rar

twig

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: twig » 16 sty 2009, o 21:21

A zrobiłem wszystko według instrukcji po angielsku.
Nie zrobiłeś, bo gdyby tak było, nie miałbyś problemu.

Zamiast cudować z 'metodą przeciągnij i upuść' użyłbyś klawiatury i podstawowych poleceń dostępnych w konsoli.
Przejdź w konsoli do folderu z grą (i resource dumperem) i wpisz wszystko tak jak to pokazane jest w instrukcji. Zadziała.

Co do projektu - zamierzasz zrobić go sam? Udźwigniesz grę językowo? Już na samym początku jest kilka słownych gier, które są niezłym orzechem do zgryzienia (np. "I'm sorry, but Gabriel is a lout...I mean, he's out").

Chares
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2008, o 19:05

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: Chares » 16 sty 2009, o 21:50

Kochatak zrobił dokładnie tym samym sposobem co ja, a pojawił mu się zupełnie inny błąd:

Kod: Zaznacz cały

Can't find 997.voc
//pewnie ze względu na to, że dostarczyłem tylko 2 pliki do przetestowania programu.

Skorzystałem z tej listy komend: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=206270 i polecenia: dir.
Wprawdzie mówiąc nie wiele to dało. Tak wygląda obsługa programu przez jego twórcę:
Obrazek
A tu moja droga do osiągnięcia celu (nieudana):
1.Obrazek
2.Obrazek
3.Obrazek
4.Obrazek

Projekt będzie prowadzony pod pieczą Kochatak Group, kiedy wydadzą pozostałe tłumaczenia. Moja skromna osoba mogłaby jedynie się zająć tłumaczeniem prostych dialogów, opisów, komunikatów/korektą. Sam na razie staram się rozgryźć Gabriel Knight od strony technicznej.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: Grahf Wiseman » 16 sty 2009, o 22:22

Projekt będzie prowadzony pod pieczą Kochatak Group, kiedy wydadzą pozostałe tłumaczenia. Moja skromna osoba mogłaby jedynie się zająć tłumaczeniem prostych dialogów, opisów, komunikatów/korektą. Sam na razie staram się rozgryźć Gabriel Knight od strony technicznej.
Pod pojęciem "mogę pomóc" nie rozumiem przetłumaczyć 99% gry - bo z tego co widzę, to typowa gra tekstowa, gierki słowne itd i owych "prostych dialogów, opisów, komunikatów" dużo nie uświadczysz, do tego nigdy w nią nie grałem(z GK znam tylko cześć 2) tak więc w żaden sposób nie potwierdzam brania "projektu" pod nasze skrzydła(prosiłbym o uzgadnianie na gg przed pisaniem takich postów, ok?)

Pozdrawiam^^
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

twig

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: twig » 16 sty 2009, o 22:29

Powodzenia z projektem. Co do problemów, to nie są one spowodowane przez program a przez brak umiejętności obsługi konsoli. Poczytaj o tym gdzieś na necie - przyda się w przyszłości. U mnie program działał i działa bez zarzutów.
Pod pojęciem "mogę pomóc" nie rozumiem przetłumaczyć 99% gry - bo z tego co widzę, to typowa gra tekstowa, gierki słowne itd i owych "prostych dialogów, opisów, komunikatów" dużo nie uświadczysz, do tego nigdy w nią nie grałem(z GK znam tylko cześć 2) tak więc w żaden sposób nie potwierdzam brania "projektu" pod nasze skrzydła(prosiłbym o uzgadnianie na gg przed pisaniem takich postów, ok?)
The remnants of Uno?

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: Grahf Wiseman » 17 sty 2009, o 09:57

The remnants of Uno?
Too fast too furious xD


Wyjaśniłem sprawę na gg, za grę się nie zabieramy(może kiedyś, ale takie długie i głębokie może xD)
Temat do zamknięcia, miło było^^
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: mendosa » 17 sty 2009, o 13:57

Gdyby się ktokolwiek brał za Gabryśka (jedynka, dwójka) - w ciemno zgłaszam się do współpracy. Mam nawet kilka "patentów" językowych z dwójki :) . Nakimura Rulez XD .
N.E.M.O.

Chares
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2008, o 19:05

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: Chares » 17 sty 2009, o 14:12

Przetłumaczyłem już pierwszy opis :D Brakuje tylko polskiej czcionki:
Obrazek

Za klika miesięcy można już realnie myśleć nad spolszczeniem tej gry.

twig

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: twig » 17 sty 2009, o 14:56

Obrazek
Litera "Ń" do poprawienia (chyba). Już wcześniej bawiłem się z tą grą :]
Pozdrawiam

Chares
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2008, o 19:05

Re: Problem z obsługą programu SCI Resource Dumper 1.2.2

Postautor: Chares » 17 sty 2009, o 20:13

Pewnie masz bardzo dobrze przygotowane zaplecze do tłumaczenia tej gry. Jak już wspomniałem, za kilka miesięcy można pomyśleć o zrobieniu zespołu polonizacyjnego z forum PCRH i wspólnie zacząć tłumaczyć GK1, o ile jesteście zainteresowani takim projektem (pisze we własnym imieniu).

BTW: Zamieściłeś tego screena i zauważyłem kilka błędów :D
1. Definicji nie tłumaczymy tym samym słowem, które jest do wyjaśnienia (np. Rozmieszczenie to rozmieszczenie osobników, tylko Rozmieszczenie to przestrzenny układ występowania (...). W Twoim przypadku jest
Przesunięcie pozwala na przesunięcie obiektu.)
2. Po "obiektu" nie powinno być kropki.
3. "a następnie" <- przed a powinien być przecinek.
4. Trzy krotnie powtarza się słowo "obiekt".
5. Powtórzenie słowa kliknij.
<Tutaj się kończy wykład profesora Miodka xD>


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości