Jakim programem najlepiej tłumaczyć taki plik.

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
TheGiermen
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2013, o 16:09

Jakim programem najlepiej tłumaczyć taki plik.

Postautor: TheGiermen » 4 sty 2014, o 15:33

Witam.
Otóż niedawno naszło mnie, żeby zrobić tłumaczenie do pewnej gry (Mortal Kombat Komplete Edition) [Tak, wiem, że zajmuje się nim Bartle Doo In Polish ale od 5 miesięcy nie ma o tym tłumaczeniu żadnych informacji więc i ja postanowiłem spróbować].
Wszystko ładnie rozpakowałem, i mam pliki tekstowe z roszerzeniem .eng.
Otwierają się normalnie w Notatniku pokazując tekst.
I tutaj moje pytanie do was, jakim programem najlepiej tłumaczyć coś takiego:
Obrazek
Chodzi mi o to, żeby każdy tekst był w oddzielnej linijce bo tłumaczenie tego w taki sposób jest bardzo niewygodne.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Jakim programem najlepiej tłumaczyć taki plik.

Postautor: bemberg » 4 sty 2014, o 15:49

Co do tłumaczenia, to odezwij się do Śledziksa, może uda wam się nawiązać współpracę. A co do plików z gry, lepiej na pewno wyglądałoby to w programie Notepad++, a do tłumaczenia używa się programów CAT. Jednym z nich jest OmegaT - darmowa, używana powszechnie tu na forum aplikacja do tłumaczenia.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
TheGiermen
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2013, o 16:09

Re: Jakim programem najlepiej tłumaczyć taki plik.

Postautor: TheGiermen » 4 sty 2014, o 15:53

Co do tłumaczenia, to odezwij się do Śledziksa, może uda wam się nawiązać współpracę. A co do plików z gry, lepiej na pewno wyglądałoby to w programie Notepad++, a do tłumaczenia używa się programów CAT. Jednym z nich jest OmegaT - darmowa, używana powszechnie tu na forum aplikacja do tłumaczenia.
Okej, wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: Jakim programem najlepiej tłumaczyć taki plik.

Postautor: Śledziks » 4 sty 2014, o 18:10

Wraz z moim odejściem z BDIP spolszczenie poszło razem ze mną. Wszystkie informacje o spolszczeniu znajdują się na moim Facebooku https://facebook.com/sledziowespolszczenia


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości