Edycja gier PSP

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Lyserg1260
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2014, o 23:35

Edycja gier PSP

Postautor: Lyserg1260 » 24 lut 2014, o 00:53

Witam, mógłby mi ktoś doradzić w czym mogę edytować gry z konsoli PSP? Chodzi głównie o tekst i grafiki.

Generalnie to najbardziej o grafiki. Mam program który mi ripuje do bitmap grafiki z gier podczas gry przez emulator. Chciałbym edytować którąś z tych dwóch gier:
-Tenchu San Portable
-Tenchu Kurenai Portable
Obie są po japońsku i działają na tym samym silniku, więc to bez różnicy którą z nich. Mają nawet te same szablony tekstur dla postaci. Problem w tym, że nie wiem jakim programem mogę je edytować i podmieniać. Jakieś rady? Bo ten program zapisuje je do "*.bmp" co raczej nic nie daję, bo podejrzewam że pliki będą w innym formacie na surowo.

Mam na celu przede wszystkim podmianę tekstur z jednej z tych gier, do drugiej np. Główna postać ma ten sam model w obu grach, tylko inne tekstury (w takim samym ułożeniu wszystko) i chciałbym po prostu dać tekstury z drugiej gry.

Przykładowa grafika:
Obrazek
W obu grach ten sam format, ułożenie wszystkiego, po prostu inne tekstury są.

Próbowałem programem SnesEdit ale on nie znajduje tam plików TIM. Nie znam się kompletnie na tym, chciałbym aby ktoś mi coś poradził :P Pozdrawiam.

ps. Jeśli ktoś będzie chciał zerknąć na którąś z tych gier, bo ułatwi mu to pomoc, to wrzucę ją.

Nie radzę wrzucać linków do pirackich wersji gier na forum - Norek

Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość