Problem nooba z NDSem

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
n1um3n
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2009, o 15:06

Problem nooba z NDSem

Postautor: n1um3n » 16 lut 2009, o 15:25

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.

Od niedawna zainteresowałem się romhackingiem, a spowodowane było to zagraniem w Naruto: Path of the Ninja. Nie to, żebym nie rozumiał o co w grze chodzi, tylko zastanowiłem się jak mają sobie radzić dzieciaki, które są fanami anime o wdzięcznej nazwie Naruto i sięgnąć po tą grę będą chciały, lecz ich znajomość angielskiego nie będzie wystarczająca. Z drugiej strony - sam chciałem się sprawdzić jako mały programista(?). No i się nie sprawdzam, bo już na samym początku mam problemy...

Chodzi o to, że po zapoznaniu się ze wszystkimi poradnikami, przestudiowaniu tablicy ascii, przeszukaniu forum nie potrafię sobie poradzić z odnalezieniem plików tekstowych... Wypakowałem rom za pomocą Dsbuffa, następnie załączyłem snesedit i kaput. Nie mogę odnaleźć plików tekstowych. Po rozpakowaniu teoretycznie (tzn. na moje oko) pliki tekstowe znajdują się w folderze text, ale SE nie potrafi ich otworzyć (bo w ogóle ich nie widzi). Ich rozszerzenia to *.dat. Z kolei w innym miejscu znajdują się foldery f_name i jyutu_name, które chyba też powinny zawierać teksty. W obu folderach pliki mają rozszerzenie *.acg, *.acl i *.nob.

Pytanie: Czy ktoś potrafi mi powiedzieć gdzie ,mogą znajdować się wszelkie teksty, rozmowy itp. Czym je otworzyć? Dlaczego SnesEdit nie widzi plików?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
ma_Rysia
Posty: 61
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:47
Grupa: BezNazwy

Re: Problem nooba z NDSem

Postautor: ma_Rysia » 16 lut 2009, o 17:25

Wystarczy, że tymczasowo zmienisz rozszerzenie pliku na takie które "widzi" SnesEdit (np. bin).

Jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do skrótów klawiszowych SnesEdita, to polecam skorzystać z jakiegoś innego hexedytora (sam te skróty mam we krwi i ciężko mi się przestawić), sugestie znajdziesz w tym wątku.

n1um3n
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2009, o 15:06

Re: Problem nooba z NDSem

Postautor: n1um3n » 17 lut 2009, o 00:26

Wszystko niby fajnie. Przerobiłem plik po jednym z każdego folderu. Ale kiedy staram się wyszukać jakieś konkretne słowa, choćby. Naruto, resident, wouf, yuitsu... W każdym pliku wypadło po 9 takich samych wyników. Wtedy postanowiłem zadziałać bez dsbuffa i to samo wpisałem w wyszukiwaniu wewnątrz samego pliku z romem. Za każdym razem 1445 takich samych wyników. Sprawdziłem na próbę wpisać coś po polsku. Dosłownie - "odbyt" :) . Wyników było tyle samo - 1445. Nie wiem jak sobie poradzić. Jeszcze porządnie nie zacząłem, a już mam same problemy...

rev
Posty: 65
Rejestracja: 22 maja 2008, o 10:37

Re: Problem nooba z NDSem

Postautor: rev » 26 lut 2009, o 11:15

---------deleted---------
.

n1um3n
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2009, o 15:06

Re: Problem nooba z NDSem

Postautor: n1um3n » 26 lut 2009, o 11:29

Obadam te pliki koło 15 i napisze, czy coś się zmieniło. I dzięki, że wyraziłeś chęć pomocy. Jestem bardzo wdzięczny :). I ma_Rysiowi też, bo pewnie bym dłubał i dłubał i nic, tylko bym nerwy strzępił :) . Dzięx^^ :P

edit: Dopiero dzisiaj sprawdziłem w notatniku jak zachowają się teksty z Naruto i oprócz krzaczków (choć wcale nie gęstych) nic nie widać, niestety.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości