Przejmę projekt LoK - Defiance

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Asp
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2015, o 18:25

Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Asp » 21 sty 2015, o 18:31

Tak jak w temacie; w najbliższym czasie będę miał chwilę wolnego czasu więc chętnie się pobawię. Ma ktoś może pliki projektu?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: destroytheardor » 21 sty 2015, o 18:48

Na ten temat porozmawiaj z Manuelem Czaszką. Pliki sam gdzieś mam, ale bez jego zgody nie będę nimi rozporządzał - to nie moja praca, nie mam zatem prawa do publikowania jej wyników. Co mogę powiedzieć: projekt wydaje się być skomplikowany, a praca przy nim czasochłonna i nieintuicyjna. Sam nieco odbiłem się od Defiance, może jednak Tobie zależy na tym bardziej i nie stracisz zaangażowania.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Manuel Czaszka » 21 sty 2015, o 18:49

Pliki, które mamy to poprawiony skrypt i zagraniczne narzędzia, które nie nadają się do polskich tekstów. Sam skrypt mogę udostępnić, ale czy jesteś w stanie sam pociągnąć projekt technicznie?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Asp
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2015, o 18:25

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Asp » 21 sty 2015, o 18:54

Pliki, które mamy to poprawiony skrypt i zagraniczne narzędzia, które nie nadają się do polskich tekstów. Sam skrypt mogę udostępnić, ale czy jesteś w stanie sam pociągnąć projekt technicznie?
Nie jest to mój pierwszy projekt więc spróbuję. Nie mniej jednak wolałbym robić to w spokoju bez naciskania na termin. Zaraz do Ciebie napiszę.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Manuel Czaszka » 21 sty 2015, o 19:02

@destroytheardor - masz jakąś aktualną paczkę ze śmieciami po LoK, gdy sam próbowałeś się z tym projektem?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: destroytheardor » 21 sty 2015, o 19:12

Paczka "ze smieciami po LOK-u" w załączniku. Bierzcie i tłumaczcie z tego wszyscy.
Załączniki
LOK PL.rar
Mulin Mulout
(608.6 KiB) Pobrany 168 razy
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Asp
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2015, o 18:25

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Asp » 21 sty 2015, o 19:15

Dzięki, odezwę się jak będę już coś miał. Temat można zamknąć co by nie robić zbędnego zamętu.

EDIT: Dobrałem się do gry. Link jako dowód: http://postimg.org/image/45alpbxcz/ . Problemem pozostała tylko czcionka. Życzcie mi szczęścia ;)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Norek » 21 sty 2015, o 21:20

Życzę szczęścia, bowiem fajnie byłoby doprowadzić ten projekt do końca, bez fochów i chowania go do szuflady. Trzymam kciuki!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Asp
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2015, o 18:25

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Asp » 21 sty 2015, o 22:32

Krótki raport z tego co zaobserwowałem.

Dotyczące spolszczenia:
-możliwe jest spolszczenie dialogów z polskimi czcionkami(autorzy dodali je do gry; miło)
-dialogi są w 5 językach(angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański)
-nazwy przedmiotów są możliwe do spolszczenia

Nie jest możliwe:
-dodanie 6 języka; musiałbym się babrać w pliku .exe którego rozkodowanie chwile by mi zajęło

Co zaobserwowałem:
-menu główne jest w pliku .exe i autorzy nie przewidzieli tłumaczenia
-to samo tyczy się błędów

Ciekawostka:
-autorzy przewidzieli polish_lang portuguese_lang (jest zawarty w pliku .exe), ale do czego to Bóg jeden wie

Co proponuję?

-zamiana french na polski(i tak do wyboru będą napisy w języku angielskim, polskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim)
-przetłumaczenie menu na polski(twórcy nie przewidzieli "zmiany języka" dla menu to też przetłumacze je na sztywno)
-tłumaczenie przedmiotów i lokacji na rodzime odpowiedniki

Co o tym sądzicie? Gra jest roztrzaskana - tylko tłumaczyć ;).

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: Przejmę projekt LoK - Defiance

Postautor: Ysska » 21 sty 2015, o 22:37

Co do kwestii technicznych się nie wypowiadam, co do tłumaczeniowych - jak najbardziej tłumaczyć nazwy przedmiotów.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość