Dead Man's Draw problem z plikiem exe

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Dead Man's Draw problem z plikiem exe

Postautor: sb8gapi » 18 sie 2015, o 15:45

Zacząłem robić spolszczenie do gry Dead Man's Draw. Teksty, które były w grze w osobnym pliku już przetłumaczyłem. Ale pojawił się następujący problem.
Programiści część tekstu umieścili w pliku wykonalnym exe. Edytowałem plik w HEX-ie (Hex Editor Neo) i wpisałem teksty w UTF-8. W grze są widoczne po polsku, ale gra stała się niestabilna i się zawiesza.

Próbowałem też edytować zasoby pliku exe w Edytorach zasobów, ale żaden nie umożliwia edycji potrzebnych mi tekstów (po prostu ich nie wyświetla).
Resource Hacker
XN Resource Editor
Restorator 2007
ResEdit
PE Explorer
Resource Tuner
Resource Builder

Tylko w PE Explorer znalazłem teksty po zastosowaniu deasemblera, ale nie wiem jak je edytować (nie znalazłem funkcji edycji ciągu znaków przy Etykiecie - jest tylko edycja etykiety).

Zależy mi najbardziej na edycji tekstu od: 000A30B0 do 000A41B0

Czy jest jeszcze jakiś inny sposób edycji plików exe, żeby nie używać HEXa.
Proszę o pomoc lub inne pomysły.
Plik exe w załączniku.
Załączniki
DeadMansDraw.zip
DeadMansDraw.exe z gry
(554.73 KiB) Pobrany 151 razy

Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości