Problem z odnalezieniem pliku z tekstem.

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
Demedina
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2014, o 03:53

Problem z odnalezieniem pliku z tekstem.

Postautor: Demedina » 25 sie 2015, o 10:49

Tłumacze Slendera the arrival i natknąłem się na problem. Za cholerę nie mogę odnaleźć pliku z tekstem do przetłumaczenia. Gra jest zrobiona na silniku unity. Nie ma tam pliku locale.xml. Wie ktoś gdzie mogą być te teksty?

-- 14 wrz 2015, o 15:23 --

Nikt nic nie wie?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Problem z odnalezieniem pliku z tekstem.

Postautor: mendosa » 14 wrz 2015, o 19:43

Nie wiem, czy cokolwiek pomogę, ale podobnie jest w "Gabriel Knight: Sins of the Fathers. 20th Anniversary Edition". Nie ma pliku locale.xml, teksty umieszczone są w plikach "resources". Mnie pomógł napisany przez Cienislawa skrypt, który umożliwia eksport i import zasobów tekstowych z i do gry. Możesz spróbować przeglądnąć zasoby gry którymś z programów opisywanych w poradnikach do silnika Unity, a nuż teksty da się z nich wyłuskać.
N.E.M.O.

Terrag
Posty: 29
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:15

Re: Problem z odnalezieniem pliku z tekstem.

Postautor: Terrag » 9 lut 2016, o 12:55

Unity ma ciekawe pliki zasobów, bo... bez rozszerzenia. Możesz dopisać rozszerzenia "asset", "unitypackage", czy "res", ale nie wiem, czy cokolwiek wskórasz. Swoją drogą, ja też próbowałem zmieniać rozszerzenia na każde określające zasoby... I nic. Unity w trakcie buildowania kompiluje pliki na dobre. Jednak wyżej podpisany może mieć rację, może wystarczy skrypt, czy program.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości