Czy można sprawić aby kombinacja klawiszy zwróciła znak?

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Quemaster
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2017, o 22:27

Czy można sprawić aby kombinacja klawiszy zwróciła znak?

Postautor: Quemaster » 3 sty 2017, o 22:39

Pewnie macie pogmatwane w głowach z powodu pokręconej nazwy tematu, toteż już wyjaśniam, o co mi chodzi:
Otóż dokonuję spolszczenia pewnej gry, która nie posiada polskiej czcionki. Sugerując się poradami z tego forum, wziąłem tablicę znaków z gry i literkę ä podmieniłem na ą, analogicznie z innymi polskimi znakami. Zabrałem się za tłumaczenie tekstu, i tu się rodzi mój problem. Niełatwo jest pisać tekst z koniecznością kopiowania literek z notatnika w stylu "Byß niezwykle mädry, zwä go Jeremiasz". Czy jest możliwe, aby przestawić ustawienia klawiatury w taki sposób, aby po naciśnięciu klawiszy alt i l zamiast ł wyszło ß? A może radzicie sobie z tym problemem w zupełnie inny sposób? Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Czy można sprawić aby kombinacja klawiszy zwróciła znak?

Postautor: ikskoks » 3 sty 2017, o 22:55

W programie SnesEdit był taki bajer, o którym mówisz. Widziałem też program, który podmieniał to na bieżąco w systemie i nawet w notatniku można było tak tłumaczyć, ale nie pamiętam jego nazwy. Oczywiście nikt od dawna już nie robi tego w ten sposób. Są tu pewne osoby, które piszą skrypty do zamiany znaków i takie rzeczy są robione automatycznie w trakcie działania skryptu.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Czy można sprawić aby kombinacja klawiszy zwróciła znak?

Postautor: ikskoks » 4 sty 2017, o 00:17

To chyba ten program, ale głowy nie dam: https://sharpkeys.codeplex.com/

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Czy można sprawić aby kombinacja klawiszy zwróciła znak?

Postautor: mendosa » 4 sty 2017, o 22:03

IMHO bez sensu jest robić taką podmianę w trakcie tłumaczenia. Należałoby przetłumaczyć z polskimi diakrytykami, a potem, korzystając choćby z Notepad++, grupowo zamienić te znaki. A jeśli koniecznie chcesz to mieć na bieżąco w tekście, to może zmiana układu klawiatury na język docelowy rozwiązałaby sprawę. Choć - vide wyżej.
N.E.M.O.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość