Nekopara i plik xp3

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Goraj
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2017, o 19:54

Nekopara i plik xp3

Postautor: Goraj » 6 lip 2017, o 20:19

Witam. ostatnio dostałem od pewnej osoby grę "Nekopara" (Vol. 0 i Vol. 1) i z racji, ze sporo projektów tłumaczenia Visual Novel pada zaraz po zaczęciu prac postanowiłem, że zobaczę jak wygląda praca przy czymś takim i czemu tego typu projekty są ciągle porzucane.

Niestety już na wstępie spotkałem się z problemami natury technicznej, mianowicie nie widzę, który plik mógłby być odpowiedzialny za dialogi i ich język, no i jak już chciałem sprawdzić, każdy plik aż w końcu trafię na ten właściwy, jednak tutaj natrafiłem na kolejny problem z otworzeniem pliku o rozszerzeniu ".xp3" i tak wiem, ze na internecie jest mnóstwo programów do ich otwierania, jednak przy większości natrafiłem na problemy, więc będę wdzięczny jak ktoś mi poleci "najlepszy" program do tego i wyjaśni jak go obsługiwać bym wiedział co źle mogłem zrobić, że miałem problemy z otworzeniem rozszerzenia

Zdjęcie plików gry:
Przechwytywanie.PNG
PS: Domyślam się, że to dla większości może być głupi problem, jednak było by to moje pierwsze tłumaczenie z gier i będąc początkującym nie mam doświadczenia w tej kwestii

Goraj
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2017, o 19:54

Re: Nekopara i plik xp3

Postautor: Goraj » 29 sie 2017, o 11:20

@refresh

Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: Nekopara i plik xp3

Postautor: r00t0 » 5 wrz 2017, o 15:59

@Goraj
1. Pobierz http://www69.zippyshare.com/v/HafL17dc/file.html
2. Uruchom quickbms i wybierz skrypt nekopara.bms
3. Wybierz plik który chcesz wypakować
4. Wskaż folder do którego chcesz wypakować pliki


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości