[PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Russak
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2017, o 16:56

[PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Postautor: Russak » 1 paź 2017, o 17:11

Witam, mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. Z góry przepraszam za błędy w pisowni jak i/lub zły dział na tą sprawę.

Do rzeczy, pobrałem ostatnio spolszczenie do MediEvil 1 i 2 stosowałem się do całej instrukcji, ale programy, który były do tego zalecane nie chciały instalować mi łatki. (Z jakiegoś powodu też pliski ISO opisywane były jako 7Z mimo, że wszystkie inne pliki ISO jakie mam są normalnie.) Po jakimś kosmicznym czasie udało mi się zainstalować ponoć poprawnie, ale pojawił się kolejny problem nigdzie mi to nie działa, emulator ps1 wywala mi się przy próbie odpalenia gry, inne tak samo, a główny emulotor mój czyli PSP w przenieseniu na EBOOT'a wywala błąd. Szukałem jakiejkolwiek informacji jak to zwalczyć, naprawić lub czy ktoś udostępnił polską wersję, ale nic nie znalazłem.

Prosiłbym o pomoc, wytknięcie błędów lub info czy walczyć jakoś dalej czy dać sobie spokój.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: [PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Postautor: ikskoks » 1 paź 2017, o 19:10

A pobierałeś spolszczenia stąd? https://ikskoks.pl/download-2/
Jakie wersje obrazów?

Spolszczenia testowane były na emulatorze ePSXe oraz na konsoli i wszystko działało bez problemu.

Russak
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2017, o 16:56

Re: [PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Postautor: Russak » 2 paź 2017, o 14:52

Wcześniej pobrałem spolszczenie ze strony grajpopolsku, dziś jeszcze raz spróbowałem z wyżej wymienionego linku i kolejny raz zaopatrzyłem się w wersję SCES-02544 (MediEvil 2), ale rzekome ISO wykrywane jest jako winrar, po wypakowaniu mam dwa pliki formatu tym razem 7Z i APE. Nie wiem wgl czemu tak mi pokazuje mimo, że wszędzie pliki formatu ISO są w tych programach wyłączone, a główny programem jakiego używam to daemon tools, który działał normalnie i wszystkie inne moje obrazy płyt widzi normalnie. Mimo to próbowałem zpatchować, ale wyskakuje mi błąd

"An error has occurred!
See log for more information.

An error has occurred: xdelta3: source file too short: XD3_INVALID_INPUT"

Wydaje mi się, że któryś może program wali sprawę lub coś takiego, ale wtedy chyba z każdym iso miałbym problem, a nie tylko z PSX.
Wskazówki jakieś co robić?
Innym moim pytaniem jest czy to może być wina np. win 10 lub 8?

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: [PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Postautor: ikskoks » 2 paź 2017, o 17:30

Jak dla mnie to ewidentnie wina złego ISO.

Russak
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2017, o 16:56

Re: [PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Postautor: Russak » 2 paź 2017, o 17:56

Czyli trochę dupa bo nie mam zielonego pojecia skąd skołować dziłającą wersję. :/

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Postautor: seraf5 » 2 paź 2017, o 20:35

Co do jedynki, to może masz wersję europejską, SCES00311? Ja sam mam taką (oryginał na płytce) i emulator wywalał mi ten sam błąd, a po prostu okazało się, że spolszczenie jest na wersję NTSC a nie PAL :P.
Swoją drogą, nie planujesz może wypuszczenia tego spolszczenia także na wersję PAL? Chyba że wymagałoby to jakiegoś ogromu pracy, nie znam się na tłumaczeniu gier na PS1.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: [PS1/PSX]MediEvil 1/2 instalacja

Postautor: ikskoks » 2 paź 2017, o 21:17

Nie planuję. Jeśli dobrze pamiętam, to wersja PAL miała zabezpieczenia przed edycją plików.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości