Edycja plików .tiger

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: r00t0 » 8 lis 2017, o 16:43

To są pliki dźwiękowe o rozszerzeniu mul!
A ten tekst który jest właśnie w nich zawarty jest wypowiadany.
Obrazek
Załączniki
mul_and_fsb.7z
(184.7 KiB) Pobrany 132 razy

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: maron97 » 8 lis 2017, o 18:19

Jak to możliwe? Pliki .mul są w innym folderze, mają rozszerzenie .mul. Jak do tego doszedłeś? To w takim razie po co są pliki w tym drugim folderze? Innych plików nie ma, są pliki. mul w jednym folderze, pliki bez rozszerzenia w drugim oraz plik .bin w innym folderze. Jednak po otwarciu go w notatniku są tylko nic nie wnoszące kombinacje znaków. Co dziwne gra ma 7 języków, a tutaj są tylko 4.

Te pliki są w folderze
Unpacked\FFFFFFC1\_Unknown\

Jak wrócę do domu przejrzę resztę plików .tiger, może one coś wniosą. W końcu ta gra ma napisy, więc jeśli tu ich nie ma, to gdzieś muszą być.

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: maron97 » 8 lis 2017, o 18:47

Czemu dodałeś rozszerzenie .fsb? Gdy dodałem do tego pliku rozszerzenie fsb ten program od Ciebie zgłasza, że nie jest to odpowiedni format. Przejrzałem pliki .mul w folderze i to jest plik o największej nazwie, nie ma 070, tylko 040 - 250_tm_040_205_isis

Przejrzałem inne tigery i jest tak: plik bez nazwy języka w nazwie zawiera pliki .mul, .drm oraz bez rozszerzenia, ale na pewno nie są one plikami z dialogami. Zawierają muzykę, postaci oraz mapę gry itp. Jest też folder images. Pliki typu spanish oraz german, co ciekawe jest też japanese, ale steam nie podaje japońskiego, zawierają te same pliki oprócz tego .bin. Pliki języka muszą być w tym folderze, z którego plik Ci wysłałem. Plik japanese nie zawiera tych plikow bez rozszerzenia, tylko te .mul. Russian zawiera tylko plik .bin. Otworzyłem jeden plik .mul i zawiera on podobne znaki oraz jedno zdanie, jak te pliki bez rozszerzeń, ale po co miałyby się powtarzać? Może te .mul są czytane, a te bez rozszerzenia to napisy? Przecież gdyby miałyby mieć rozszerzenie .mul to ten program chyba by im je dał?

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: r00t0 » 8 lis 2017, o 19:49

Pliki .mul są w innym folderze, mają rozszerzenie .mul. Jak do tego doszedłeś?
Po prostu kiedyś już wypakowywałem Tomb Raider i stąd zgadłem co to za plik.
Czemu dodałeś rozszerzenie .fsb?
Do tego pliku nie dodawałem rozszerzenia fsb, plik mul wypakowuje się do pliku fsb a on dalej na pliki mp3.
Przecież gdyby miałyby mieć rozszerzenie .mul to ten program chyba by im je dał?
Akurat program nie miał tych plików w sygnaturach dał je pewnie do folderu UNKNOWN
Może te .mul są czytane, a te bez rozszerzenia to napisy?
Teksty znajdują się w pliku bigfile.000.tiger (program do wypakowania/pakowania tekstu w załączniku)
więcej tutaj -> http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=192774
Załączniki
translatr-release_0.2.1.7z
(22.07 KiB) Pobrany 142 razy

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: maron97 » 8 lis 2017, o 19:52

Ale inne pliki mają rozszerzenie .mul.

Wypakowałem plik bigfile.000.tiger i nie ma tam plików o rozszerzeniach podanych w tym linku (TRL, TRA, TRU, LCGoL), tylko drm oraz mul

Czemu usunąłeś załącznik?

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: r00t0 » 8 lis 2017, o 19:59

Musisz wypakować plik bigfile.000.tiger a potem wpisujesz to (w miejscu bigfile wpisz nazwę folderu w którym są wypakowane pliki):
Obrazek

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: maron97 » 8 lis 2017, o 20:02

Gdzie mam to wpisac? W cmd? Czy w oknie tego programu?
Niestety po uruchomieniu translatr, tego pliku, okno sie zamyka
Jesli chodzi o nazwe, to ktorego folderu?
Mam D:\Unpacked\FFFFFFFF\__Unknown
D:\Unpacked\FFFFFFFF\pc-w i w tym jest wiele innych folderow oraz plikow.

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: r00t0 » 8 lis 2017, o 20:10

Tak uruchamiasz cmd
Potem przechodzisz na partycje/dysk wpisując d:
kopiujesz plik translatr.exe na partycje/dysk d:/ i wpisujesz to polecenie translatr extract en unpacked

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: maron97 » 8 lis 2017, o 20:13

Wyskakuje mi program translantr przestal dzialac
Make sure the game files are properly unpacked

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: Edycja plików .tiger

Postautor: r00t0 » 8 lis 2017, o 20:16

To prawdopodobnie u ciebie nie zadziała (brak pliku locals.bin)


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości