Nie mogę zdekompilować plików .rpa

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Adi
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2018, o 20:41

Nie mogę zdekompilować plików .rpa

Postautor: Adi » 16 cze 2018, o 20:48

Siema! Jestem Adi i mam problem. Chciałbym zrobić spolszczenie do moda Rain Clouds do gry Doki Doki Literature Club, ale nie umiem zdekompilować pliku scripts.rpa. Wszystkie skrypty moda zostały do niego zapakowane. W niektórych innych modach pliki są poza scripts.rpa, ale tak los ustawił wszystko, by w tym modzie wszystko było w scripts.rpa i bym nie umiał zdekompilować. Więęęc.. Mógłby ktoś mi pomóc albo mi zdekompilować i wysłać te pliki, a następnie je skompilować spolszczone przeze mnie?


Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Nie mogę zdekompilować plików .rpa

Postautor: sb8gapi » 17 cze 2018, o 00:15

Skrypt UnRen.bat (72052_UnRen-v0.6.zip) sprawdzałem osobiście i sam z niego korzystam. UnRen.bat należy skopiować go folderu Game z modem, gdzie jest plik rpa (scripts.rpa), który chcemy wypakować. Uruchamiamy UnRen.bat i wybieramy pierwszą pozycję 1 czyli 1) Extract RPA packages.
Do działania skryptu wymagany jest Python 2.7 (niezbędne pliki są w folderze Lib w folderze z grą). Przesyłam też folder Lib w załączniku.
Folder lib powinien być w tym samym folderze co folder Game (powinny być trzy foldery: characters, game i lib.
Załączniki
72052_UnRen-v0.6.zip
UnRen.bat
(28.3 KiB) Pobrany 135 razy
lib.zip
Biblioteki Python 2.7 niezbędne do działania skryptu.
(8.61 MiB) Pobrany 132 razy


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości