Corpse Party [PSP] - dekompresja i konwersja plików

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
MrStPL
Posty: 42
Rejestracja: 24 cze 2015, o 19:15
Grupa: WreSubs
Kontakt:

Corpse Party [PSP] - dekompresja i konwersja plików

Postautor: MrStPL » 25 cze 2018, o 13:02

Witam :)

Wie może ktoś jak skonwertować plik .lzss do .txt?
Udało mi się wpakować (np.) plik "SCRIPT_MAP6.DAT", z którego wydobyłem plik "SCRIPT_MAP6.DAT.lzss".
Z tego co wiem, powinno się go teraz skonwertować do .txt
Pomógł by ktoś? :)

W załączniku dodaję pliki:
-SCRIPT_MAP6.DAT
-SCRIPT_MAP6.DAT.lzss (czyli już wypakowany SCRIPT_MAP6.DAT)
oraz narzędzia których używałem:
-cptools.rar
Załączniki
cptools.rar
(2.78 MiB) Pobrany 137 razy
SCRIPT_MAP6.DAT.lzss.rar
(19.65 KiB) Pobrany 131 razy
SCRIPT_MAP6.DAT.rar
(9.4 KiB) Pobrany 132 razy

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Corpse Party [PSP] - dekompresja i konwersja plików

Postautor: sb8gapi » 26 cze 2018, o 20:43

Narzędzie do edycji tekstu jest w cptools, po rosyjsku. Plik oryginalny SCRIPT_MAP6.DAT (plik IZSS jest bezużyteczny) otwierasz w cp_script_nl.exe. Z menu Cкрипт wybierz: открыть... lub przycisk Oткрыть скрипт. Po lewej masz podgląd pliku, a po prawej mniejsze okno edycji.
W lewym okienku klikasz na tekst do edycji i pokaże się w okienku po prawej. Zmieniasz tekst i klikasz na przycisk: сохранить ... i wprowadzasz zmiany w tekscie w oknie po lewej. Zapisujesz plik klikając na przycisk: Oбновить скрипт.

MrStPL
Posty: 42
Rejestracja: 24 cze 2015, o 19:15
Grupa: WreSubs
Kontakt:

Re: Corpse Party [PSP] - dekompresja i konwersja plików

Postautor: MrStPL » 27 cze 2018, o 09:25

No w sumie racja, ale nie ukrywajmy, że to jest strasznie nieczytelne. Myślałem, aby zrobić to tak jak Rosjanie w swoim tłumaczeniu. Oni doprowadzili ten plik do tego stanu:
SCRIPT_MAP6.DAT.lzss.txt.rar
(3.11 KiB) Pobrany 188 razy

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Corpse Party [PSP] - dekompresja i konwersja plików

Postautor: sb8gapi » 27 cze 2018, o 22:30

W takim razie napisz do nich i może pomogą lub użyczą skryptu lub narzędzia, którym to zrobili. Ja nic więcej nie jestem w stanie pomóc, nie piszę skryptów.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości