Repack AssetBundle

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
masagrator
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2018, o 20:05

Repack AssetBundle

Postautor: masagrator » 24 gru 2018, o 20:11

Czy komuś udało się repackować AssetBundle z silnika Unity?
Ostatnio zauważyłem w grach na Switcha dużą tendencję w pakowanie TextAssets do AssetBundli. Nie wiem, czy w grach na PC też staje się to normą.
Są narzędzia do dekompresji i wypakowania jako rawy lub natywne formaty poszczególnych assetów, jednak problem polega na tym, że nie ma żadnego narzędzia do całkowitego rozpakowania assetbundli w natywnych formatach (jedynie część jest rozpoznawalna, reszta leci jako dump), przez co odpada ponowne spakowanie w Unity. A jeśli chcielibyśmy pracować na nieskompresowanym assetbundle'u, to nie ma narzędzi, które by pozwalały skompresować ponownie tą samą metodą.
AssetBundleExtractor używa LZMA i LZ4. To drugie jest częściej używane ze względu na szybkie dekodowanie, jednak jeżeli dobrze poszukałem na necie, to Unity używa lz4 w hc (najwyższy stopień kompresji), podczas gdy narzędzie używa standardowej kompresji. A niestety lz4net jest dostępne tylko jako biblioteka, nie ma pliku wykonywalnego.

Może ktoś tu już rozwiązał problem, bo google nie pomaga.

masagrator
Posty: 45
Rejestracja: 24 gru 2018, o 20:05

Re: Repack AssetBundle

Postautor: masagrator » 25 gru 2018, o 00:56

Dobra, znalazłem rozwiązanie. Jakby kogoś interesowało :
Zdekompresowany assetbundle jest również wczytywany poprawnie, jednak zmodyfikowany zdekompresowany assetbundle musi mieć taką samą wagę jak niezmodyfikowany zdekompresowany assetbundle, bo inaczej plik nie będzie w ogóle wczytany.
I każdy wewnętrzny plik assetbundle musi mieć również taką samą wagę jak pierwotnie, bo inaczej albo nie wczyta tego konkretnego pliku, albo się gra wykrzaczy. Przynajmniej jeśli chodzi o monobehaviour. Na szczęście pliki te mają duże zapasy pustej przestrzeni, więc można się pobawic.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości