Jak dodać polskei znaki do gry.

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
white2009
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2009, o 17:14

Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: white2009 » 9 lip 2009, o 17:17

Witam,

pracuję nad spolszczeniem gry Fuel
jeśli mam plik o rozszerzeniu .pc i da się go bez problemu otworzyć notatnikiem wordpadem czy np. notepadem którego ja osobiście używam cały tekst da się ładnie podmienić gra odpala zapisuje zmiany wszystko zrobione tak jakby producent sam zachęcał do robienia tłumaczeń :)

ale żeby było profesjonalnie przydałaby się polska czcionka. W momencie gdy chcę wpisać polska literkę zamiast niej pokazuje mi się jakiś dziwny znak (notepad) a np. w notatniku normalnie wyświetla polską literkę ale i tak w grze nie jest wyświetlana. Próbowałem wkleić z tabeli znaków jakąś literkę np. używając notepada ale nic z tego.

jak wrzucić polską czcionkę do gry?

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: Grahf Wiseman » 9 lip 2009, o 17:25

Poszukaj pliku z czcionką gry (skoro tekst jest tak przyjazny to może i plik czcionki nazywa się font).
Do edycji możesz użyć np Tile Molestera.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

white2009
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2009, o 17:14

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: white2009 » 9 lip 2009, o 17:28

mam pliki FONTES.DPC i FONTESR.DPC to może być to ?

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: Grahf Wiseman » 9 lip 2009, o 17:34

Tak.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

white2009
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2009, o 17:14

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: white2009 » 9 lip 2009, o 17:35

niestety Tile Molester nie obsługuje tego pliku, pokazały mi się tylko jakieś takie brązowe piksele ogólnie bardzo dziwne :)

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: Grahf Wiseman » 9 lip 2009, o 17:43

Pobaw się kodekami w Tile Molesterze. Poczytaj o tym formacie (o ile rozszerzenie wskazuje na jakiś, a nie jest tylko "umowne" do tej gry).
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

twig

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: twig » 9 lip 2009, o 17:46

Mógłbyś skompresować te dwa pliki i wrzucić na jakiś hosting (np. wyslijplik.pl)?
Może rzuciłbym na nie okiem, ale nie posiadam tej gry.

BTW - to twój projekt? http://spolszczenia.xh.pl/

white2009
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2009, o 17:14

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: white2009 » 9 lip 2009, o 17:50

nie to nie mój projekt :) zacznę go dopiero gdy uda się zrobić polską czcionkę.

o to te dwa pliki:

http://rapidshare.com/files/253866107/fonts.rar.html

white2009
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2009, o 17:14

Re: Jak dodać polskei znaki do gry.

Postautor: white2009 » 9 lip 2009, o 19:19

heh głupio okazało się że ktoś już robi :D ehh...no dobrze to zacznę nowy temat o ghostbusters.

No to temat zamykam:) Porozglądaj się po sieci, żebyś nie zdublował projektów:) Pozdrawiam - Norek


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości