Narzędzia do otwierania i zamiany tekstur w plikach uasset i uexp (Unreal Engine 4)

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
ValthemarPL
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:35

Narzędzia do otwierania i zamiany tekstur w plikach uasset i uexp (Unreal Engine 4)

Postautor: ValthemarPL » 8 mar 2021, o 22:40

Wstęp.
Pracując nad swoim ostatnim projektem, spolszczeniem do gry Conarium, zgłębiłem temat tekstur znajdujących się w plikach uasset lub uexp. O ile ich podgląd nie stanowił problemu, można użyć np. UE Viewer, to zamiana lub wyeksportowanie w odpowiednim formacie (eksportowanie powyższym programem nie uwzględnia mipmap), nie było już takie proste. Stworzyłem proste narzędzia, które rozwiązują te problemy. Nie rozpracowałem w pełni struktury tych plików, dlatego w niektórych przypadkach mogą występować problemy.

Funkcje:
- eksportowanie tekstur dds z zachowaniem oryginalnej kompresji i mipmap,
- zamiana tekstury dds w pliku uasset lub uexp na inną teksturę o takich samych parametrach,
- podstawowe informacje o teksturze.

Sposób użycia:
- w przeglądarce internetowej otwórz odpowiedni plik (czytnik.html lub zamieniacz.html),
- w wyznaczonym polu wskaż plik, który chcesz edytować,
- w przypadku zamiany, wskaż nowy plik dds o odpowiednich parametrach,
- wygenerowany plik zostanie zapisany w folderze "Pobrane".

Jeśli nie wyświetliły się żadne błędy, to nowy plik powinien działać poprawnie, warto jednak sprawdzić go dodatkowo w programie UE Viewer.

Zrzuty ekranu:
Czytnik dds-uasset.png
Zamieniacz dds-uasset.png
Link do pobrania:
Czytnik, zamieniacz UE4.zip
(5.32 KiB) Pobrany 124 razy

Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości