Renpy zmiana języka

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
michaoek
Posty: 20
Rejestracja: 28 paź 2020, o 13:06

Renpy zmiana języka

Postautor: michaoek » 14 kwie 2021, o 09:26

Siemka. Wie ktoś może jak mogę zrobić jakiś launcher albo gdzie w grze renpy jak linija odpowiadająca na wybrany język?
Bo użyłem renpy by wygenerować folder z tekstami do tłumaczenia, tylko nie wiem jak mam sprawić by gra uruchomiła się w tym języku

rycho2009
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2021, o 13:43

Re: Renpy zmiana języka

Postautor: rycho2009 » 4 maja 2021, o 18:11

Odpowiedź nie jest taka prosta i jednoznaczna jakby mogło ci się wydawać. Tłumaczę kilka gier i w każdej działa to inaczej.
Zacznij od :

init 2 python:
persistent.lang = "polish"
style.default.font = "DejaVuSans.ttf"

Czcionka obojętne byle tylko posiadała na 100 % znaki polskie czyli arial, powyższe dejavu czy coś.(najprostszy debuging)
Poza tym napisałeś wiadomość tak, że nie wiemy jednej rzeczy - przy próbie wyświetlenia polskiego znaku gra wyświetla pusty znak (zamiast "kęs" - "ks"), ascii ("kęs" -> "kes") czy crashuje się cały silnik?

rycho2009
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2021, o 13:43

Re: Renpy zmiana języka

Postautor: rycho2009 » 4 maja 2021, o 18:14

Polecam podpatrzyć dokładnie mechanizm z Kiddnaped Girl bądź Everlasting Summer, a przy braku i błędach- powyższe.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości