Pikacz Google Tłumacz

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Pikacz Google Tłumacz

Postautor: tisher » 5 maja 2023, o 20:19

Dzień dobry wieczór, poniżej program automatycznie tłumaczący pliki txt poprzez google translator, napisałem go bo potrzebowałem szybko przetłumaczyć dużo prostych tekstów, może się komuś przyda do tłumaczeń. Program jest bardzo szybki i co ważne, za darmo.

Obrazek

Linie - ile linii na raz ma tłumaczyć

Tłumaczy z każdego języka na polski, najlepiej tłumaczyć z rosyjskiego - chyba najmniej korekty potrzeba aby to poprawiać.

Wykręca powyżej 150k linii tekstu w jakieś 10 min :D ale nie polecam go rozpędzać do takich prędkości bo google nie wyrabia i będzie Wam gubić linie i pluć komunikatami :) Najlepiej zostawić tak jak jest wpisane domyślnie. Plik z tłumaczeniem pojawi się obok pliku źródłowego.
Załączniki
Pikacz Google Tłumacz 1.5.part2.rar
(4.17 MiB) Pobrany 38 razy
Pikacz Google Tłumacz 1.5.part1.rar
(9 MiB) Pobrany 46 razy

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: Pikacz_google_translator

Postautor: tisher » 5 maja 2023, o 23:43

Aktualizacja :)
dorobiłem proste GUI i już nie musicie klepać komend z konsoli, teraz jest ładnie

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: Pikacz Google Tłumacz

Postautor: tisher » 10 maja 2023, o 12:39

Aktualizacja do v1.3 usunąłem błędy zgłoszone przez użytkowników
- już nie gubi pustych linii
- nie tłumaczy linii jeśli nie ma w nich liter (nie wysyła do tłumaczenia liczb i znaków jeśli tylko one są w linii)
- naprawiłem pasek % postępu tłumaczenia
- usunąłem obsługę wątków - bez nich program i tak jest bardzo szybki (za szybki)

Pamiętajcie, że google obsługuje max 5000znaków w zapytaniu więc w zależności od długości linii nie wpisujcie więcej jak 50 linii na raz.

Jeśli będą jakieś błędy proszę o zgłoszenie :)

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: Pikacz Google Tłumacz

Postautor: tisher » 12 maja 2023, o 18:48

kolejna aktualizacja do 1.4, tym razem:
- dodałem opcję tłumaczenia wszystkich plików txt w katalogu
- Program sam przelicza maksymalną możliwą szybkość tłumaczenia i sugeruje ją zaraz po wczytaniu pliku

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: Pikacz Google Tłumacz

Postautor: tisher » 13 maja 2023, o 14:23

Aktualizacja 1.5
- dodany wskaźnik postępu przetwarzania katalogu
- każdy plik ma indywidualnie dobieraną ilość linii wysyłanych aby maksymalizować szybkość bez przekraczania limitów googla

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: Pikacz Google Tłumacz

Postautor: tisher » 15 maja 2023, o 13:25

Poniżej wersja BETA programu w wersji 1.7, dodałem kilka zmian akurat jak ktoś nie chce płacić dla OpenAI za klucz bo google mimo, że tłumaczy tak byle jak to jest za darmo i robi to bardzo szybko. A taki przetłumaczony plik to fajny punkt startowy do dalszej korekty
- Dodałem prowizoryczny podgląd tłumaczenia
- dodałem dodatkowe warunki wykluczające
- zwiększyłem prędkość tłumaczenia ponownie dodając pracę wielowątkową

jeden błąd jest, trzeba potwierdzać kliknięciem każdy przetłumaczony plik w trybie tłumaczenia katalogu ale zostawiam naprawę tego na później

Obrazek
Załączniki
Pikacz Google Tłumacz 1.7.part2.rar
(6.89 MiB) Pobrany 43 razy
Pikacz Google Tłumacz 1.7.part1.rar
(9 MiB) Pobrany 59 razy


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości