Tłumaczenie na PC

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Freya
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2009, o 15:36

Tłumaczenie na PC

Postautor: Freya » 14 lis 2009, o 15:53

Mam pytanie - jakich programów mi potrzeba do przetłumaczenia gry na PC? Bo wszystkie tutoriale na stronie są o romach, a ja bym chciała przełożyć na polski grę na PC. Próbowałam przy pomocy notatnika, ale kiedy tam podmieniałam tekst i potem zapisywałam, to gra nie chciała chodzić (na szczęście zrobiłam zapasową kopię edytowanego pliku).

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Tłumaczenie na PC

Postautor: bemberg » 14 lis 2009, o 16:52

Moim zdaniem na początku powinnaś zainteresować się hexedytorami (np hex worskhop). A najlepiej, jakbyś zdradziła nam co to za gra :)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Tłumaczenie na PC

Postautor: Manuel Czaszka » 15 lis 2009, o 18:03

Czyżby skrypt gry był w .txt? (a przynajmniej w pliku, który można edytować notatnikiem?)
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Freya
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2009, o 15:36

Re: Tłumaczenie na PC

Postautor: Freya » 17 lis 2009, o 15:57

Sorki, że tak późno.
No właśnie nie jest w txt. Jest w pilku, który nie ma rozszerzenia, jest "tylko do odczytu". Udało mi się go otworzyć hex editorem neo, ale mam taki problem - nie ma polskich znaków i gdy wstawiłam liczbę liter większą lub mniejszą od oryginalnej to gra się nie chce uruchomić. Dobrze, że zrobiłam kopię zapasową pliku, na którym pracuję, bo był klops.
Już wiem, że aby go edytować, trza najpierw usunąć "tylko do odczytu" a potem, żeby plik działał, ponownie zaznaczyć tą opcję. Ale martwi mnie ta ilość znaków.
Bo wiadomo, angielski krótszy niż polski, i żeby ilość liter się zgadzała...

twig

Re: Tłumaczenie na PC

Postautor: twig » 17 lis 2009, o 18:00

Podaj tytuł gry i/lub daj linka do tego pliku.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości