TES II Daggerfall, czcionki PL

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
TomBrightblade
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2010, o 21:20

TES II Daggerfall, czcionki PL

Postautor: TomBrightblade » 10 lut 2010, o 21:49

Witam
Jestem z jednej z polskich stron fanowskich The Elder Scrolls, serii gier na PC. Problem dotyczy kodowania czcionek w grze Daggerfall. Cała gra dostępna jest tutaj, a tutaj załączam same pliki fontów. Można je odczytać np. tilemolesterem (2bpp planar), więc zastąpienie nieużywanych znaków polskimi znakami diakrytycznymi nie stanowi dużego wyzwania, ale kłopot w tym, że gra i tak nie będzie ich czytać - a przynajmniej tak to wygląda u mnie.

Sprawdziłem w grze wszystkie kody i zdaje się, że są używane tylko te najbardziej standardowe znaki ascii, czyli hex od 0x20 gdzieś do 0x7D (a i to chyba nie wszystkie). Można np. w miejsce znaku # wstawić ą, ale tych wolnych symboli typu # do wykorzystania jest bardzo mało, więc wolałbym podmieniać te w ogóle nie używane znaki, takie jak "u z kropkami" czy inne znaki z zakresu powyżej 0xC0.

Dzięki za wszelką pomoc lub rady. :)

twig

Re: TES II Daggerfall, czcionki PL

Postautor: twig » 11 lut 2010, o 15:54

Bez modyfikacji pliku exe nie zmusisz gry do odczytywania dodatkowych znaków.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości