Tablice znakow do gier na PSX

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Tablice znakow do gier na PSX

Postautor: Manuel Czaszka » 23 lut 2010, o 23:56

Proponuję pogadać z ekipą, która się tym zajmuje. Oni właściwie porzucili projekt, ale mają wszystko rozpracowane pod kątek zmiany tekstu (tak przynajmniej sądzę).
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Tablice znakow do gier na PSX

Postautor: Berion » 24 lut 2010, o 20:00

To nie są kompletne narzędzia (brakuje np. progsa do edycji skryptu z systemem akcentów), po za tym były bety kiedyś w sieci to uważaj. Mam oryginalny więc mogę zrobić obrazy obu płyt i podać sumy kontrolne.

Projekt jest *bardzo* ambitny. Nosiłem się z zamiarem napisania appsa, żeby nie mordować się z batchami, ale na razie spasowałem (jeszcze musiałbym się podszkolić, a z czasem obecnie krucho (@bemberg shutup :P)).
~ Primum non nocere ~

yossarian212
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2010, o 08:34

Re: francuzi spolszczyli chrono cross

Postautor: yossarian212 » 6 paź 2010, o 08:41

witam bardzo serdecznie,

otoz czytalem ze macie jakies problemy z tlumaczeniem chrono cross

ale francuzi go nie mieli, na stronce

http://terminus.romhack.net/

jest patch
ja sie na tym nie znam ale ktos kto sie zna moze se go zassac i sie przyjzec jak to jest zrobione, moze naprowadzi to na dobra droge, albo zlmieni tylko na polski i bedzie git

na stronce po prawej wchodzimy w JEUX VIDEO i w CHOISISSEZ UN PROJECT najezdzamy na chrono cross, i mozna pobrac pliki, wiec ten kto moze to do dziela

sory za skladnie i wogle ale nieumiem pisac na for

Awatar użytkownika
PiotrW
Posty: 52
Rejestracja: 27 lis 2008, o 23:18
Kontakt:

Re: Tablice znakow do gier na PSX

Postautor: PiotrW » 6 paź 2010, o 16:29

Ciekawe odkrycie :) Zauważyłem też, że jeden z linków na stronie projektu kierował do "Chrono_Cross_-_Translation_tools.zip", ale link już nie działa. Może warto z nimi pogadać? :) Jeśli ktoś ma siły i chęci, bo odbiorcy na pewno się znajdą :D

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Tablice znakow do gier na PSX

Postautor: Norek » 6 paź 2010, o 17:53

Nie chcę się za innych wypowiadać, ale rozmawiając z jednym z nielicznych na naszej scenie techników dowiedziałem się, że ze stworzeniem samych narzędzi problemów by nie było.

Do projektu przydałaby się solidna ekipa, gdyż dla jednego tłumacza z pewnością byłby to projekt na długie miesiące, jeżeli nie lata.
My już w tej sprawie spiskowaliśmy poza forum:D
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość