Czym edytować .DEF ?

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
faloow
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2010, o 14:23

Czym edytować .DEF ?

Postautor: faloow » 3 gru 2010, o 19:54

Witam. Chciałbym edytować sobie plik .def z gry Revenant? Zwykłym notatnikiem nie da się tego zrobić (a otwiera się mimo to.), bo jak włączę grę to teksty nadal są oryginalne. Wiem że Twig już porzucił projekt polonizacji tej gry ale nie ma z nim kontaktu.
Załączniki
english.zip
Spakowany plik .def
(73.55 KiB) Pobrany 120 razy

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: Czym edytować .DEF ?

Postautor: Johnny » 3 gru 2010, o 20:02

Po pierwsze - kontakt z twigiem jest bardzo dobry. Jeśli Ci nie odpowiada, to musi mieć powód.
Po drugie - jeśli po edycji tego pliku notatnikiem teksty w grze są nadal niezmodyfikowane, to coś jest nie tak. Może gra bierze teksty z jeszcze innego miejsca?
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

Awatar użytkownika
faloow
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2010, o 14:23

Re: Czym edytować .DEF ?

Postautor: faloow » 3 gru 2010, o 20:33

Nie wiem dlaczego do mnie nie odpisuje. Pisałem na gg i na pw. Myślę, że gra nie bierze tekstu z innego miejsca.

twig

Re: Czym edytować .DEF ?

Postautor: twig » 3 gru 2010, o 22:20

Nie odpisywałem, bo nie miałem nic ciekawego do powiedzenia.

Po zainstalowaniu gry wejdź do katalogu modules. W nim powinien być plik Ahkuilon.rvm. Jest to zwykłe archiwum zip bez kompresji. Otwórz je swoim ulubionym programem do wypakowywania archiwów zip. Edytuj pliki def z tego archiwum - po edycji tekstu spakuj je. Zmiany powinny pojawić się w grze.

Awatar użytkownika
faloow
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2010, o 14:23

Re: Czym edytować .DEF ?

Postautor: faloow » 4 gru 2010, o 11:36

dziękuję bardzo za pomoc :)


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości