Podmiana muzyki w romach NDS

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
wasiOo
Możecie mówić mi Matylda, chłopcy...
Posty: 38
Rejestracja: 24 gru 2010, o 14:42

Podmiana muzyki w romach NDS

Postautor: wasiOo » 12 lut 2011, o 01:57

Jakiś czas temu poruszyłem ten temat w krzykaczu - chodziło mi wtedy o podmianę muzyki w Last Window i otrzymałem bardzo krótką i treściwą odpowiedź: nie da się.

Jednak teraz zacząłem się zastanawiać nad tym i postanowiłem zbadać sprawę, tym razem na przykładzie gry Dragon Quest IX (oczywiście mój brak wiedzy na temat romhackingu da się wyczuć w każdym zdaniu tego posta, ale spróbujcie doczytać do końca). Otóż rozpakowałem roma programem DS Lazy i okazało się, że w folderze "sound" znajduje się kilka par plików:
Obrazek

W plikach z rozszerzeniem *.sadl znajduje się lista utworów spakowanych w podporządkowanym mu pliku *.sdat

Kod: Zaznacz cały

#define WAVE_BG_001 1 #define WAVE_BG_002 2 #define WAVE_BG_003 3 #define WAVE_BG_004 4 #define WAVE_BG_005 5 #define WAVE_BG_006 6
itd.
Więc wnioskuję, że są to pliki WAV (przynajmniej część z nich). Czy istnieje jakiś sposób, żeby zbadać co ukrywa się w plikach *.sdat i ewentualnie podmienić pliki z muzyką na własne?

(jeśli tym postem popisałem się tylko swoją głupotą i niewiedzą, to prosiłbym o usunięcie tematu ;) )

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Podmiana muzyki w romach NDS

Postautor: Manuel Czaszka » 12 lut 2011, o 13:00

Wszystko się da. W Last Windows (chociaż czego Ty chcesz od tej muzy to nie wiem - ja nawet OST mam :P) i w każdej innej grze. Można napisać programy itd. Problemem jest tylko znalezienie osoby o takich umiejętnościach i chętnej bawić się, by podmienić muzykę na własną.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Barmen
Posty: 51
Rejestracja: 6 paź 2010, o 18:35

Re: Podmiana muzyki w romach NDS

Postautor: Barmen » 22 lut 2011, o 14:57

Poczytaj może coś Ci to da:
http://sites.google.com/site/kiwids/sda ... edirects=0 (pobierz i otwórz) :P


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości