Praca Licencjacka

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Praca Licencjacka

Postautor: Manuel Czaszka » 27 lut 2012, o 18:15

Oczywiście, że w spisie bibliograficznym można umieścić stronę internetową, ale musi to też być strona odpowiednia. Jak najbardziej okej jest podawać linki do podpisanych imieniem i nazwiskiem artykułów naukowych na stronach uniwersytetów, magazynów popularnonaukowych itp. Również mile widziane są strony fundacji, rządowe, strony kampanii społecznych. Jednak pomyśl jakby w bibliografii wyglądał przypis do wpisu na forum napisanego przez jakiegoś songoku178, ZabójcyPlanet7899 lub Manuela Czaszki (emoty included)? Nieco niepoważnie, prawda?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Serech Sken
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2012, o 13:54

Re: Praca Licencjacka

Postautor: Serech Sken » 27 lut 2012, o 18:18

Jednak pomyśl jakby w bibliografii wyglądał przypis do wpisu na forum napisanego przez jakiegoś songoku178 lub ZabójcyPlanet7899. Nieco niepoważnie, prawda?
Tu się z tobą zgodzę, to fakt. Ale można chyba poprosić o autoryzację z pełnymi danymi?

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Praca Licencjacka

Postautor: Manuel Czaszka » 27 lut 2012, o 18:23

Tu się z tobą zgodzę, to fakt. Ale można chyba poprosić o autoryzację z pełnymi danymi?
I co Ci po niej? Skoro jest to jakaś tam wypowiedź na forum, na którym może napisać każdy? Równie dobrze mogę sam napisać sobie wpisy jakie chce, podpisać je różnymi nazwiskami, i co? Pchać od razu do pracy? Co innego, gdyby były to badania prowadzone poprzez internet - wtedy może to by i przeszło, ale jeśli w pracy chcesz się powoływać na wypowiedzi pewnych osób (nie tylko chcesz, ale i musisz), to powinny być to osoby w jakiś sposób "uznane", a nie ludzie z łapanki (o ile, jak pisałem wyżej nie jest to próba badawcza) na śmiesznych forach internetowych (najlepiej z naszego Krzykacza wypowiedzi wrzucać :P).
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Frant1c
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2012, o 10:06

Re: Praca Licencjacka

Postautor: Frant1c » 28 lut 2012, o 09:41

Manuel ma racje.
Takie "cytaty" nie mają prawa bytu w takiej pracy. Ewentualne coś a'la wywiady z poszczególnymi tłumaczami, ale to też raczej skrajny przypadek. Muszę opierać się na artykułach, książkach i doświadczeniu. Pisanie pracy na podstawie wypowiedzi z for internetowych jest jak reportaż TV o wolnym rynku z obcokrajowcami z byłego stadionu X-cio lecia. Wracam do czytania :)

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: Praca Licencjacka

Postautor: ffgriever » 28 lut 2012, o 19:49

Powiem ci, jak kiedyś podobną pracę (chociaż magisterską akurat) pisał mój kolega.

Na warsztat wziął książkę Normana Daviesa (nota bene, polonofila) "Europa. Rozprawa historyka z historią". Porównywał oryginał z tłumaczeniem pani Tabakowskiej. Pokazywał trudności, metody, załączył komentarz/mini wywiad samej tłumaczki oraz autora (z którymi nawiązał kontakt), zaproponował kilka swoich rozwiązań. Praca była, z tego co pamiętam (a lat już sporo minęło), ogromna. Szczegółów przytoczyć nie potrafię. Zbyt wiele czasu minęło, odkąd miałem to w ręku.

W mojej dziedzinie odrobinkę inaczej wyglądało konstruowanie pracy magisterskiej (z metodami badawczymi jestem nieco na bakier ;) ), więc, poza tymi ogólnikami, więcej nic napisać nie potrafię.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości