Kilka słów ode mnie...

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Awatar użytkownika
Ravgor
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2008, o 19:44
Kontakt:

Kilka słów ode mnie...

Postautor: Ravgor » 8 lis 2008, o 20:24

Witam wszystkich. Chciałbym napisać kilka słów o tej stronie i romhackingu, bo gdy ją zobaczyłem, wzięło mnie na sentymenty :D. Kilka lat temu romhacking bardzo mnie wciągnął ale bolało mnie to, że nie ma żadnej porządnej strony poświęconej temu jakże ciekawemu tematowi ;]. Myślałem, że już nigdy coś takiego nie powstanie (szczególnie w 2008 roku, kiedy to mało kto się zajmuje takimi konsolami jak GBA), a tutaj ogromne zaskoczenie. Tak w ogóle trafiłem tutaj przypadkowo, wpisując swój nick w google. Kliknąłem w nieznany mi wcześniej adres. Przeniosło mnie do artykułu mojego autorstwa, co również mile mnie zaskoczyło ^^.
Wracając do strony, pierwsze co się rzuca w oczy, to świetna grafika, bardzo miła dla oka. Wszystko na stronie uporządkowane i bardzo przejrzyste. Co prawda nie ma dużego zbioru plików do pobrania, ale wiadomo, jest to czasochłonne. Przede wszystkim widać w tym profesjonalne podejście, co jest dla mnie najważniejsze w tego typu projektach.
Podsumowując, jestem ogromnie zadowolony z tego, że takie coś powstało i mam nadzieję, że nigdy nie upadnie :). Ja co prawda już się nie zajmuję romhackingiem od dawna, ale będę tutaj coś jakiś czas wpadał i śledził najnowsze wydarzenia. W wolnych chwilach będę się też starał pomagać, jeśli będzie potrzeba. Życzę administracji, żeby wszystko szło po ich myśli, strona się dalej rozwijała, a wszystkim dobrej zabawy i czerpania radości z grania, hakowaniu, bo przecież o to tutaj chodzi :). Napiszę też kilka zdań o sobie w dziale "Przedstaw się", także jak ktoś jest zainteresowany, to zapraszam.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Kilka słów ode mnie...

Postautor: bemberg » 9 lis 2008, o 00:55

Po ErnBobie przyszła kolej na Ciebie :) I znowu przyszły pochwały, wielkie dzięki. Plików póki co mało, bo starałem się skupić na artykułach od razu do nich ale to się wkrótce zmieni. Cieszy mnie, że się tu znalazłeś i napisałeś tyle, choć przydałoby się więcej słów krytyki :p
Twoja strona jest mi dobrze znana, do niedawna była jedyną alternatywą do Nintendencji, która przystopowała i ten stan raczej się nie zmieni. Rozumiem Cię, że ją zamknąłeś, trudno prowadzić coś, jeżeli jest brak zainteresowania. PCRH zaczęło się od forum - Honyaku. Zauważyłem tam spore zainteresowanie tłumaczeniami. I pomyślałem nad założeniem strony, zresztą nie pierwszy raz ;p Kiedyś próbowałem zrobić podobną stronę - nazwałem ją RomHackZone. Niestety mojemu współpracownikowi odechciało się po paru tygodniach, a moja praca poszła na marne.
Teraz staramy się skupić polską scenę tłumaczeń na konsole w jednym miejscu (choć o tematykę PC też się czepiamy). I jak widać na twoim przykładzie - całkiem nieźle nam wychodzi.
Strona tak prędko nie upadnie, oj nie...
A co do braku zainteresowania konsolami takimi jak GBA - mylisz się. Emulatory, możliwość grania na DSie w gry z niej to cały czas przedłuża żywot. Tak samo PSX - z gier na niego można grać na PSP :) Scena żyje i się rozwija tak było jest i będzie :)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

abrasante

Re: Kilka słów ode mnie...

Postautor: abrasante » 9 lis 2008, o 13:33

Wracając do strony, pierwsze co się rzuca w oczy, to świetna grafika, bardzo miła dla oka. Wszystko na stronie uporządkowane i bardzo przejrzyste. [...] Przede wszystkim widać w tym profesjonalne podejście, co jest dla mnie najważniejsze w tego typu projektach.
Dzięki, starałem się ^^
Strona tak prędko nie upadnie, oj nie...
Sama strona nie sądzę, o serwer martwić się nie ma co... ale za domenę po upływie jednego roku trzeba ostro zabulić :P więc szykujcie kaskę ^^, trzeba będzie zorganizować jakąś 'zrzutkę' za jakiś czas.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Kilka słów ode mnie...

Postautor: mziab » 9 lis 2008, o 16:25

A co do braku zainteresowania konsolami takimi jak GBA - mylisz się. Emulatory, możliwość grania na DSie w gry z niej to cały czas przedłuża żywot. Tak samo PSX - z gier na niego można grać na PSP :) Scena żyje i się rozwija tak było jest i będzie :)
Ba, niektórzy hardkorowcy dłubią jeszcze w grach na SNESa *mruga znacząco* :)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Kilka słów ode mnie...

Postautor: Berion » 9 lis 2008, o 21:08

A niektórzy i na NESa! muehehe
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości