Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: bemberg » 21 lip 2013, o 13:27

Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Ze stroną portal24h.pl walczymy od dawna. Administrator tej strony – Maciej Farbaniec działa na naszą niekorzyść, śmiejąc się nam w twarz. Aby zwrócić uwagę na nasz problem, powstało znalezisko na wykopie. http://www.wykop.pl/link/1591401/portal ... -zlodziej/
Inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem i można powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces. Zwróciliśmy uwagę społeczności internetowej na nasz problem.

Niestety nic to nie zmieniło, a mieszkaniec małej miejscowości w województwie dolnośląskim wciąż śmieje się nam w twarz (choć z pewnością czuje już nasz oddech na plecach).
Chyba nie chcemy dużo – jedynie żeby się odczepił od fanowskich tłumaczeń.
A teraz kilka rad, jak zgłosić stronę, na której są nieodpowiednie treści na przykładzie portalu24h :)

1. Rozszerzenie WOT – Web of Trust http://www.mywot.com/
Świetne rozszerzenie do naszych przeglądarek, które ostrzega nas przed niebezpiecznymi stronami. Użytkownicy oceniają i zgłaszają strony, czy są bezpieczne lub nie. Tutaj możemy ocenić wspomniany portal24h:

Kod: Zaznacz cały

http://www.mywot.com/en/scorecard/portal24h.pl
2. Zgłoszenie fanpage’a na facebooku.
Na facebooku również mamy możliwość zgłaszania stron, które według nas łamią prawo. Żeby to zrobić, należy wejść (oczywiście za przykład posłuży fanpage portalu24h) na interesująca nas stronę:

Kod: Zaznacz cały

https://www.facebook.com/Portal24h?fref=ts
Klikamy na koło zębate obok przycisku „Lubię to” lub „Lubisz to” i z menu wybieramy „Zgłoś Strona”. Otwiera nam się okno „Dlaczego zgłaszasz tę stronę?”
Ja osobiście wybrałem opcję „Chcę, aby ta strona została usunięta” i opcję „Uważam, że nie powinna się znaleźć na Facebooku.”.

3. Zgłaszanie strony wyszukiwarce google.
Gdy uważamy, że na stronie są umieszczone nielegalne lub szkodliwe treści, możemy to zgłosić załodze wujka Google. Wystarczy posiadać konto na Google i wejść w link:

Kod: Zaznacz cały

https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=pl&pli=1
Tutaj należy wybrać, z jakiego powodu chcemy zgłosić stronę. W moim przykładzie opartym na portalu24h wybrałem „Treście budzące zastrzeżenia” następnie wybrałem, że dotyczy to wyszukiwarki Google oraz określiłem charakter zawiadomienia.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Elwi
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2013, o 17:04

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: Elwi » 21 lip 2013, o 18:29

Witam,zrobiłem właśnie konto,żeby napisać kilka słów na ten temat.Zaciekawiło mnie o co chodzi w waszym sporze.Bardzo was(fanowskich tłumaczy) cenię,za to,że poświęcacie swój czas chociaż nikt za spolszczenie wam nie da złotówki(sam nawet bardzo bym chciał to robić).Ideę tego,że nie chcecie na swojej stronie reklam rozumiem,aczkolwiek nic mi to nie przeszkadza,że portal24 ich używa.Uważam wręcz,że nie było by w tym nic zdrożnego gdybyście robili to sami.Przecież to nie jest branie pieniędzy za spolszczenie.Jesteście naiwni myśląc,że nikt nie będzie chciał was oszukać.Czym bardziej popularni będziecie,tym większe spotkają was problemy.Wiecie dobrze,że niektórzy ludzie wasze "morały" będą mieli po prostu gdzieś.Wrzucacie do internetu darmowy plik rar,który każdy może sobie zmodyfikować i zamieścić gdzie mu się podoba i w jakiejkolwiek postaci.Tego nie zmienicie,musicie tylko liczyć na uczciwość ludzi.Nie każdy jednak będzie skory choćby napisać,że dane spolszczenie jest od was.Jeżeli dobrze zrozumiałem to właściciel portal24 usuwa wasze readme,dodaje swoje i wygląda to tak jakby spolszczenie było jego.Moim zdaniem powinien po prostu napisać,że to jest stworzone przez was(podać również link),a pobrane z jego portalu(i że jest fajny i takie tam) ja osobiście mógłbym iść na taki kompromis,gdyby to były moje pliki.

Nie znam się zbytnio na kwestiach prawnych,do jakiego stopnia można grę modyfikować,ale chciałem wam zaproponować inne rozwiązanie.Plik readme to jest nic,można go zmodyfikować w sekundę,a większość ludzi to w ogóle go nie czyta.Wiem,że ganicie reklamy,ale powinniście być kojarzeni ze swoim spolszczeniem bo jak ktoś go podprowadzi i napisze,że to od niego to wasza praca staje się w tym momencie idiotyczna.Ale do rzeczy...Pytam,czemu nic nie zamieścicie o sobie w grze ? Prawo na to nie pozwala ? Jestem tu laikiem,ale gdyby np w menu był wasz napis i koniecznie logo to każdy by mógł sobie pisać w readme co chce,a gracz i tak by wiedział czyja to zasługa.Ba ! a nawet zróbcie krótkie intro(jeżeli to możliwe).Byście byli kojarzeni ze swoim spolszczeniem.Złodziej by musiał to za każdym razem modyfikować,a nie sądzę,że waszemu rywalowi chodzi o to,żeby nikt o was nie wiedział i by to namiętnie usuwał.Raczej o swoją popularność i sukces strony.To by była sytuacja win win ponieważ bylibyście moim zdaniem jeszcze bardziej rozpoznawalni a portal24 by dalej funkcjonował ze swoim małym readme,które nie znaczyło by wiele.No chyba,że by napisał,że on te spolszczenia to w zasadzie tworzy,ale naprawdę wątpię,żeby był aż tak złośliwy.
Wszystko ładnie pięknie,ale czy można w ten sposób modyfikować grę ?

Przepraszam,za słowotok.Mam czasem takie zapędy,że się cholernie rozpiszę,ale chciałem się podzielić z wami moim zdaniem/pomysłem.Kiedyś bardzo często ściągałem spolszczenia z portalu24 bo lubię czasem pograć w gry po polsku(była spora przejrzysta baza,jakoś się przyzwyczaiłem).Uważam,że spolszczenia mają jakiś taki swojski klimat,bo gry po angielsku,filmy po angielsku,internet po angielsku,miła odmiana.Mogę obiecać,że już nigdy nie pobiorę stamtąd spolszczenia.Rozumiem właściciela,że chce aby spolszczenia były kojarzone z jego stroną,ale uważam to za przesadę i chamstwo.Strony nie zraportuję,bo uważam,że nie znam całego problemu i nie będę robił tego typu sabotażu,musicie to sobie rozwiązać sami.Ale jestem po waszej stronie,należy się wam należyty szacunek za swoją pracę.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: mendosa » 21 lip 2013, o 18:35

W wielu spolszczeniach publikowanych przez tłumaczy z GPP, pojawia się "lista płac". Najczęściej się tam wpisujemy, zaznaczamy też, że działamy na Graj po polsku. Jednak, powiedz mi, kto to czyta?

Wielkie dzięki za słowa wsparcia, problem jednak jest dość złożony, ale - miejmy nadzieję - jakoś uda się nam doprowadzić do tego, aby nasze "naiwne" ideały doczekały się należytej ochrony prawnej i należytego szacunku.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
mwk
Rewolucjonista
Posty: 125
Rejestracja: 23 paź 2010, o 20:06

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: mwk » 21 lip 2013, o 18:56

Moim zdaniem tu chodzi o to, że część (jak nie wszyscy) tłumaczy nie życzy sobie, aby ich przekłady były umieszczane na jednej stronie razem ze spolszczeniami wyciągniętymi z oficjalnych wersji językowych, a Maciek nie potrafi tego uszanować.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 794
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: ikskoks » 21 lip 2013, o 23:03

Wsparłem was na wszystkie trzy sposoby wymienione przez bemberga w pierwszym poście. Nie będę się tak obszernie wypowiadał jak kolega Elwi, ale popieram wasze działania. ^^

Tak w ogóle dobry ruch z tym wykopem :)

TheRobi908
Posty: 15
Rejestracja: 7 lip 2013, o 21:05

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: TheRobi908 » 22 lip 2013, o 00:08

ciotka-klotka... Gdzie rodzą się takie małpy jak p. Maciej F. ? Nie dość, że nawet troszeczkę się nie przyczynił do tego, to jeszcze wrzuca spolszczenie na serwery z reklamami itd. Dobrze, wrzucił pliki, ale żeby podmienić plik readme i jeszcze wyśmiewać serwis jak i samych twórców tego dzieła od różnych gimbów i nie tylko... Jestem ciut wulgarny, ale jakbym spotkał takiego pana, to bym po prostu (młodszych użytkowników proszę o nie czytanie tego zwrotu) zajebał mu papę, napieprzał i patrzył czy się podnosi. To tak jakbym ja wam podpieprzył spolszczenie np. do gry MediEvil, wrzucił na serwer z masą reklam i jeszcze na tym zarabiał (na czymś, czego nie zrobiłem).

Dla mnie takie oto zachowanie jest nieludzkie! Powtórzę się, jak można wrzucać nie swoje pliki i jeszcze na tym zarabiać? Dobra, skończyły mi się pomysły na to, co bym mógł jeszcze o tym powiedzieć, więc po prostu zostawię to tak jak jest, nie po czyta mały skurwielek co o nim myślę i niech zastanowi się nad dalszym podpierdalaniem dzieł naszych kolegów z forum. Dziękuję za przeczytanie mego komentarza. :c

Awatar użytkownika
Metalman
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2013, o 18:33

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: Metalman » 29 lip 2013, o 11:11

Wiem, że wam się może nie chce i tak dalej, ale to jest jawne gwałcenie (bo naruszeniem tego nie można nazwać) praw autorskich - nie tylko waszych, ale i producentów. Na to są paragrafy, jeśli wiecie o czym mówię. Oczywiście rozumiem, że może wam się nie chcieć w to bawić, ale wydaje mi się, że to droga, na którą najwyższy czas. Skoro z nim gadaliście o tym, to możecie dostarczyć np. korespondencję mailową, inne dowody też by się pewnie znalazły.
Metal to nie satanizm!

julitka
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 12:05
Kontakt:

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: julitka » 16 wrz 2013, o 12:24

Jak można z nimi walczyć ?

krik123
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 09:16
Kontakt:

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: krik123 » 25 wrz 2013, o 09:47

Proponuję wizytę u prawnika, na pewno coś się znajdzie na nich. Pismo z kancelarii adwokackiej na pewno może wpłynąć na nich.

marijuz
Posty: 30
Rejestracja: 25 lip 2012, o 21:26

Re: Portal24h.pl – złodziej szkodzący naszej działalności

Postautor: marijuz » 5 paź 2013, o 13:37

Post usunięty przez autora


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość