Angielski - nauka..

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Peterov
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2013, o 18:14

Angielski - nauka..

Postautor: Peterov » 21 wrz 2013, o 10:52

Cześć, mam pytanie do osób które tłumaczą gry. W jaki sposób uczyliście się angielskiego, ponieważ aktualnie chodzę jeszcze do szkoły i mam wiele braków, a język angielski mi będzie bardzo potrzebny?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Angielski - nauka..

Postautor: mendosa » 21 wrz 2013, o 11:08

Zapewne dostaniesz tyle różnych odpowiedzi, ile jest tu osób znających ten język ;). Chyba że interesuje Cię konkretna metoda - Callana, itp. Jeśli chodzi o nadrabianie braków, to ja bym polecał zakupić albo w inny sposób pozyskać jakiś słownik/kurs językowy elektroniczny offline/online (tu już sobie wybierz z oferty), który przed rozpoczęciem nauki przeprowadzi test. Wówczas będziesz mieć świadomość co już masz opanowane, a nad czym musisz jeszcze popracować.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: Angielski - nauka..

Postautor: GimmyBreaker » 21 wrz 2013, o 11:43

Oprócz tego co napisał mendosa, dodam od siebie, że osłuchanie języka jest również istotną rzeczą. Chociażby oglądanie filmów bez lektora/dubbingu, napisy angielskie również są dodawane, więc można w każdej chwili sprawdzić słówko, którego nie jest w stanie się zrozumieć.
Również rozmowa w danym języku jest bardzo pomocna w rozwinięciu skrzydeł i przełamaniu lodów.

Tłumacze głównie mają opanowany lepiej język polski niż angielski :) Znajomość różnych powiedzeń, "złotych myśli" oraz umiejętność szybkiego rozpoznawania idiomów, którą nabywa się z czasem.

Słówka i słownik to nierozłączna para ;)
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Angielski - nauka..

Postautor: ikskoks » 21 wrz 2013, o 12:12

Ja zacząłem swoją przygodę z językiem już w wieku 6 lat, kiedy to dostałem swoje pierwsze PlayStation i niestety wszystkie gry miałem po angielsku. Potem zacząłem oglądać filmy z napisami i czytać obcojęzyczne fora. Potem kontynuowałem naukę w szkole przez 9 lat swojego życia i jakoś tak samo wyszło. Zawsze miałem do tego talent (tutaj mogę się pochwalić, że na maturze miałem 98% z części pisemnej i 97% z części ustnej egzaminu ;p)

Nigdy nie wyjeżdżałem do Anglii, ani nie chodziłem na żadne kursy. Wiedza sama przychodziła z czasem. Samo tłumaczenie gier też pomaga raz na jakiś czas poznać nowe słówko ^^

Peterov
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2013, o 18:14

Re: Angielski - nauka..

Postautor: Peterov » 21 wrz 2013, o 20:36

W takim razie będę musiał pomyśleć o jakimś kursie online (mam nadzieję, że możecie coś polecić). Oglądanie filmów po angielsku(+ angielskie napisy) może mi chyba tylko pomóc przy poprawnym wypowiadaniu słówek.
@ikskoks - masz dar do języków. Ja też zacząłem naukę angielskiego w wieku chyba 5-6 lat (przedszkole), ale jedynie co pamiętam z tego czasu to co znaczyło słówko śnieg ...

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: Angielski - nauka..

Postautor: GimmyBreaker » 21 wrz 2013, o 20:56

Oglądanie filmów po angielsku(+ angielskie napisy) - poprawię Cię, z polskimi napisami, na angielskie się przełączasz, jeśli nie jesteś w stanie wychwycić słówka ;)

Uczysz się programować w C++, więc powinieneś poniekąd nieco się tym samym poduczyć angielskiego.
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

Peterov
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2013, o 18:14

Re: Angielski - nauka..

Postautor: Peterov » 21 wrz 2013, o 22:05

Gdzie jest możliwość oglądania filmów z napisami polskimi i możliwością przełączania się na angielskie?

Co do nauki C++, to w tych kwestiach też mam problem, chodzi o to, że nie wiem czy nie pójdę w stronę webmasterki, bo siedzę w niej już z 4 lata, chociaż nie umiem htmla. Tworzyłem strony na gotowych oprogramowaniach.

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: Angielski - nauka..

Postautor: GimmyBreaker » 22 wrz 2013, o 02:37

DVD, BluRay? Napisy za przeproszeniem walają się po całym internecie.
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

Peterov
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2013, o 18:14

Re: Angielski - nauka..

Postautor: Peterov » 22 wrz 2013, o 12:29

Rozumiem, chodziło Ci o ściągane filmy, ja cały czas myślałem o filmach online.

mundek91
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2013, o 08:52
Kontakt:

Re: Angielski - nauka..

Postautor: mundek91 » 22 paź 2013, o 10:36

Wiele materiałów do nauki znajdziesz w sieci. Polecam darmowe kursy wideo z native speakerami na engvid.com, a także słuchanie podcatstów.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości