Animacja 2D

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
marijuz
Posty: 30
Rejestracja: 25 lip 2012, o 21:26

Animacja 2D

Postautor: marijuz » 13 paź 2014, o 20:13

Witam. Czy na forum jest może ktoś, kto zna się na animacji 2D? Oczywiście całkiem amatorsko i hobbystycznie ;-) Kiedyś miałem tu kontakt z jednym takim grafikiem, ale zniknął z tego forum.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 289
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: Animacja 2D

Postautor: maximo » 14 paź 2014, o 01:23

Do tego potrzebny jest grafik koncepcyjny, artysta, który zrobi za ciebie szkic koncepcyjny;-) Rozwiń trochę ten temat, bo nie wiadomo do czego dążysz.

marijuz
Posty: 30
Rejestracja: 25 lip 2012, o 21:26

Re: Animacja 2D

Postautor: marijuz » 14 paź 2014, o 18:47

Chodzi o kogoś, kto będzie miał na tyle umiejętności, chęci i czasu, żeby zrobić animację na podstawie mojego pomysłu ;-)

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 289
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: Animacja 2D

Postautor: maximo » 15 paź 2014, o 16:44

Za darmo to nikt ci tego nie zrobi, a i hobbystycznie to szczerze wątpię czy kogoś takiego znajdziesz. Domyślam się, że chodzi ci o jakąś grę 2D? :-)
No cóż, pobaw się trochę na Gimpie albo na Photoshopie i przekonaj się na własnej skórze, ile to czasu zajmuje;-) Są zaawansowane programy do tworzenia animacji 2D - tkzw. animacje szkieletowe.
Programy to: Spine, Adobe flash cs i wiele innych. Ja swoją animację w 2D robiłem na (Gimpie + Ps) w technice Sprite Sheets tylko i wyłącznie do gry 2D, którą samemu piszę w Html.

marijuz
Posty: 30
Rejestracja: 25 lip 2012, o 21:26

Re: Animacja 2D

Postautor: marijuz » 15 paź 2014, o 19:23

Niee, chodzi właściwie o głupawe filmiki na YT, ten człowiek z którym pisałem wtedy rysował we flashu i chociał zrobić funowski film o kapitanu bombie, ale namówiłem go, żeby stworzył własne filmiki jeśli się na tym zna, w końcu można na tym nawet zarobić ;-) Miałem mu podrzucić pomysł, a teraz jak coś się zaświeciło w głowie to rysownik zninął ;-) Niechcąc żeby pomysł się zmarnował zacząłem szukać innego rysownika ;-)

p.s Ja swego czasu zajmowałem się programowaniem w C++, Delphi i po trochu paru innych językach, jeśli masz pomył i chciałbyś kiedyś stworzyć jakąś grę to się polecam, choć nie obiecuję że podołam wszystkim zadaniom ;-)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość