[PC] Life Is Strange

Bierzcie i piszcie w nim wszyscy :P
Piter-0803
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, o 10:36

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Piter-0803 » 29 maja 2015, o 22:59

Nie chcę się tu kłócić bo wspieram Waszą pracę całym sercem i podziwiam ją, a z waszych spolszczeń korzystałem wiele razy. Chcę jednak coś zaznaczyć: pytanie o szczegóły techniczne (pirat czy oryginał) nie jest robieniem warezu. Warez to wymiana pirackich linków. Poza tym: gdybym poszedł do sklepu i zażądał gry za darmo to bym jej nie dostał. Ale nie zabrano by mi prawa głosu i stania pod sklepem z transparentem "żądam gry za darmo!". Bo na tym polega wolność słowa.
Sam piractwa nie popieram ale robicie z tego temat super tabu i grozicie wszystkim naokoło zamiast jasno napisać w regulaminie czerwonymi literkami: "Piractwa nie popieramy. Wszelkie posty dotyczące piractwa będą kasowane, a userzy dostaną warny". Wtedy nie będzie takich nieporozumień i zastanawiania się czy ktoś przekroczył taką a taką granicę czy nie i do jakich przepisów powinien się stosować. Na większości forów piractwo nie jest popierane, ale albo jest to sprecyzowane w regulaminach albo się nie reaguje. Użytkownicy muszą znać swoje prawa i obowiązki, a nie można dostać warna za coś, co nie jest zakazane, chyba, że żyjemy w państwie z cenzurą na porządku dziennym. Tak nie wygląda dbanie o społeczność.
Nullum crimen sine lege mocium państwo. I przepraszam za offtop i ewentualne wkurzenie kogoś bo nie chcę tu wyjść na trolla tylko ustalić pewne rzeczy.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: mendosa » 30 maja 2015, o 11:39

@Piter-0803 - nie przekonują mnie Twoje argumenty. Czy istnieje w polskim prawie zapis zabraniający chwalenia się złodziejskim łupem i instruowania potencjalnych złodziei? Ja się z czymś takim nie spotkałem. Zatem dlaczego nikt publicznie się nie szczyci kogo i na ile okradł, nikt też nie wydaje poradników "Jak obrobić bank"? Konwencja społeczna, zasady współżycia. Dobrze, ale jeżeli nawet taki zapis istnieje (LOL), to wówczas należy się do niego stosować również na forum. :) Resztę wyłuszczyłem w poprzednim poście, nie chcę się powtarzać. Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym
nie można dostać warna za coś, co nie jest zakazane
żaden z dyskutantów nie otrzymał ostrzeżenia, chyba, że traktujemy wpisy Norka i moje jako rodzaje upomnienia. A być może po prostu podpierasz swoją argumentację - ale to rzecz oczywista.
N.E.M.O.

Piter-0803
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, o 10:36

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Piter-0803 » 30 maja 2015, o 13:20

Warna w tym momencie nie było, ale napisałeś "od teraz nie będę się patyczkował i bany będą lecieć bez ostrzeżenia" - czyli zabroniłeś rozmawiać na ten temat ;) Ale jeżeli uznamy piractwo za kradzież to w takim razie zgadzam się, że nie należy o tym rozmawiać, podobnie jak o narkotykach czy samobójstwach. Po prostu mam do tego nieco inne podejście i temat ten nie jest dla mnie aż tak drażliwy dlatego nie rozumiem dlaczego inni traktują to jakby tu rozprawiano co najmniej o terroryzmie.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: mendosa » 30 maja 2015, o 14:10

Być może jako administratorzy reagujemy zbyt ostro na sprawę z pozoru błahą, ale istotny jest dla nas wizerunek portalu. Rzeczywiście, regulaminowy zapis dotyczący zakazu rozmów o warezie dałby nam proste narzędzie do eliminowania niepożądanych zachowań. Dziękuję za zwrócenie uwagi na problem, choć jak pisałem, IMHO powinno to być samo przez się zrozumiałe. Ale abstrahujmy na moment od sedna dyskusji, chcę podzielić się pewną poboczną obserwacją. W ostatnich tygodniach kilka razy użytkownicy powoływali się na zapisy regulaminu lub ich brak. Forum istnieje ponad siedem lat i niemal od początku w regulaminie istnieje punkt nr 9, zakaz pytań o daty premier spolszczeń. Przez te wszystkie lata całe zastępy niesfornych użytkowników otrzymały ostrzeżenia bądź bany za łamanie tego właśnie punktu regulaminu (podejrzewam, że pod względem liczebności kar, jest to drugi po spamowaniu powód karania). Kilka dni temu wlepiłem ostr. za to właśnie przewinienie. Kochani, jak to jest? Nie czytacie regulaminu, czy świadomie go łamiecie? ;) Skoro pojawiają się zastrzeżenia do jego zapisów, to chyba czytacie. Jednak skoro go łamiecie... no właśnie :)
N.E.M.O.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość