Pomoc dla początkującego

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
DlaCiebiePan265
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2012, o 19:12

Pomoc dla początkującego

Postautor: DlaCiebiePan265 » 20 paź 2012, o 19:40

Cześć,
jestem tutaj nowy, dopiero co zaczynam przygodę z tłumaczeniem gier. Piszę tutaj by prosić Was o kilka rad.

Chciałbym zrobić spolszczenie do gry Bully Scholarship Edition. Zauważyłem, że projekt autorstwa Johnny'ego, Machinera, Manuela Czaszki i Norka został przerwany, bo od dłuższego czasu nie ma żadnych informacji.

Jako, że chciałbym zrobić profesjonalne tłumaczenie potrzebuję polskiej czcionki. Nie mam pojęcia jak wydobyć czcionkę z gry, by była zdatna do edycji. Nie wiem również jakim programem mógłbym posłużyć się przy dodawaniu polskich znaków.

Druga sprawa to tekst. Wszystkie dialogi itd. są zawarte w pliku z rozszerzeniem .img. Nie mam pojęcia w jaki sposób mogę ten plik edytować z wyjątkiem Notatnika (w moim przypadku Notepad++). Czy istnieje istnieje jakiś inny sposób na edycję? Jeżeli nie to nic strasznego, poradzę sobie w Notatniku.

Ostatnią rzeczą jest to, że z ciekawości przetłumaczyłem kilka linijek tekstu bez polskich znaków. Występuje niestety problem. Gra wyrzuca z nieznanej mi przyczyny. Czym to może być spowodowane?
Jedno na pewno odpada, ingerencja w pliki. Ponownie otworzyłem plik American.img i przetłumaczyłem jedynie główne menu, tj. Rozpoczęcie gry, Opcje i Wyjście. Nic dziwnego mi się nie przytrafiło, gra chodziła jak należy.

Pozdrawiam,
Patryk

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego

Postautor: Norek » 20 paź 2012, o 19:43

Nad tłumaczeniem pracuje grupa Bartle Doo In Polish.
Może jakoś uda nam się dogadać co do tego projektu, więc powinieneś albo sobie odpuścić, albo napisać do nich.
Stronę znajdziesz na pasku na górze forum.

Ewentualnie dołącz do innych projektów :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

DlaCiebiePan265
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2012, o 19:12

Re: Pomoc dla początkującego

Postautor: DlaCiebiePan265 » 20 paź 2012, o 19:51

No cóż, dziękuję za odpowiedź. W takim razie, temat można zamknąć.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości