Shadow of the Comet[PC] potrzebna pomoc

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
vision69
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:00

Shadow of the Comet[PC] potrzebna pomoc

Postautor: vision69 » 9 mar 2013, o 18:52

Witam
Zabrałem się za tłumaczenie gry "Shadow of the Comet" jest to klasyka w najlepszym wydaniu luźno oparta na prozie H.P. Lovecrafta . Są dwie wersje gry, jedna bez obsługi myszy i bez dialogów mówionych i druga tak zwana CD z dialogami i obsługą mysz.I na tej drugiej się skupie.

Gra "Shadow of the Comet"CD uruchamianie w DOSBOX
1 - wkładamy płytę z grą do napędu CD (lub montujemy go z ISO)
2 - zgrywamy zawartość CD na dysk twardy do katalogu (np c:\gra)
3 - uruchamiamy dosbox
4 - montujemy katalog "gra" (mount c c:\gra)
5 - montujemy napęd cd w dos boxie (mount d g:\ -t cdrom )(w moim przypadku litera g: to fizyczny napęd w komputerze (lub virtual iso przypasany literze g:)
6 - w dosboxie wchodzimy na dysk d i uruchamiamy install.exe wybieramy język i instalacje
7 - na dysku c: (zamontowanym w dosboxie) stworzy się wtedy katalog c:\infogames\shadow.cd z plikami.
8 - wchodzimy do katalogu c: (komenda cd..) i uruchamiamy shadows
9 - gra działa po angielsku

Wracając do tłumaczenia standardowo gra jest skompresowana jednak udało mi sie rozkompresować wszystkie pliki *.pak użyłem do tego programu QuickBMS i skryptu z gry "Alone in the Dark"[wydany prze tą samą firmę]

Wypakowanie plików PAK - INSTRUKCJA
Uruchamiamy quickbms.exe wskazujemy skrypt "skrypt_shadow.bms" wybieramy plik *.PAK z gry, wybieramy katalog docelowy dekompresji.

Niestety nie udało mi się zlokalizować w wypakowanych plikach tekstu gry. Dlatego proszę o pomoc bardziej za awansowanych użytkowników.

Ps: wrzucam pliki także na chomikuj login Fallout30 (http://chomikuj.pl/fallout30)
Załączniki
program i skrypt do Shadow of the Comet.zip
(5.52 MiB) Pobrany 166 razy

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Shadow of the Comet[PC] potrzebna pomoc

Postautor: ikskoks » 9 mar 2013, o 21:44

Niestety nie udało mi się zlokalizować w wypakowanych plikach tekstu gry. Dlatego proszę o pomoc bardziej za awansowanych użytkowników.
To jest proste jak drut ;)

Wszystkie teksty z gry są w pliku ENGLISH.PAK
Wypakowane pliki z tego archiwum otwierasz za pomocą Notepad++, edytujesz i zapisujesz.

vision69
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:00

Re: Shadow of the Comet[PC] potrzebna pomoc

Postautor: vision69 » 10 mar 2013, o 10:08

Czytajmy ze zrozumieniem.
gra "Shadow of the Comet" nie posiada pliku ENGLISH.PAK .
Poniżej układ plików.
Załączniki
Shadow Of the Comet drzewo plików.JPG

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Shadow of the Comet[PC] potrzebna pomoc

Postautor: ikskoks » 10 mar 2013, o 10:39

Mam tę grę i w obrazie instalacyjnym znajduje się taki plik w lokalizacji G:\DEMO\INDARK2\ENGLISH.PAK

Nie jestem pewien jak sprawa wygląda na dosboksie, ale tak na prosty rozum skoro plik ten jest w instalce, to powinien także znajdować się gdzieś na dysku po instalacji. Może nie koniecznie w tym samym folderze co gra, lecz gdzieś w folderach systemowych/użytkownika. Poszukaj go ;)

Ten obrazek, który wrzuciłeś to nic innego jak pliki z folderu SHADOW z obrazu instalacyjnego.
1.png

kozilek
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2012, o 13:32

Re: Shadow of the Comet[PC] potrzebna pomoc

Postautor: kozilek » 10 mar 2013, o 10:48

Za to ty, poza stwierdzaniem oczywistości, znalazłeś plik english.pak w folderze z demem Alone in the Dark 2. Gratulacje.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Shadow of the Comet[PC] potrzebna pomoc

Postautor: ikskoks » 10 mar 2013, o 10:54

Ups ;p

Lenistwo mną ogarnęło ;)
W takim razie wycofuję swoje zdanie i nie mam już nic więcej do powiedzenia ;D

Coś mi ten folder DEMO nie pasował od początku, ale widziałem już pliki językowe w takich miejscach ;p


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości