[PC] Evolva - Nowa Czcionka

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

[PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: Ziemas » 6 kwie 2014, o 18:08

Witam. Nie tak dawno temu skończyłem robić tłumaczenie do gry Evolva. Po pewnym czasie zabrałem się za wprowadzenie do spolszczenia kilku poprawek. Zrobiłem w sumie wszystko co chciałem, poza jedną rzeczą - nie umiem dodać polskiej czcionki. Nie mam umiejętności techniczno-informatycznych pozwalających mi na uporanie się z tym problemem, a chcę, aby spolszczenie było idealne. Każdy, kto mógłby w jakiś sposób pomóc, niech podziała z plikami. Obstawiam, że da się to zrobić w pliku w którym była robiona główna zmiana języka - EvolvaLang.dll, lecz mogę się mylić. Każdy kto chciały pomóc, niech pisze mi jakie pliki mam wrzucać, dodawać, ewentualnie na własną rękę niech zdobędzie Evolvę i podziała.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.
Załączniki
Plik.rar
(22.54 KiB) Pobrany 189 razy

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: ArtekXDPL » 7 kwie 2014, o 16:30

Moim zdaniem trzeba zmodyfikować czcionkę. Albo zamienić ją na inną która obsługuje polskie znaki. Trzcionka powinna być zapisana w jakimś formacie graficznym. Wrzuć czcionkę a może ktoś ją zmodyfikuje.

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: Ziemas » 7 kwie 2014, o 18:08

Właśnie problem polega na tym, że już nawet nie wiem gdzie szukać. W całym głównym folderze nie ma pliku który nazywa się font lub coś w tym stylu. Dlatego wystawiam tą prośbę w sumie - poszukuje kogoś kto mógłby pobrać Evolvę (ew. już posiada grę), i pogrzebać w plikach. Ja przeglądałem wzdłuż i wszerz na tyle ile pozwalają mi moje umiejętności, i nie jestem w stanie tego dokonać. Jedyne o co proszę to wdrożenie polskiej czcionki. A jedyne wynagrodzenie, to wrzucenie jako współautora spolszczenia. :)

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: ArtekXDPL » 8 kwie 2014, o 19:19

Pobrałem demo i pogrzebałem troszkę w pliku EvolvaLang.dll ale niestety są tam zawarte jedynie teksty występujące w grze. Przeszukałem wszystko co możliwe i nie znalazłem pliku który by odpowiadał za czcionkę.

Spróbuj wysłać e-maila z pytaniem o czcionkę do twórców gry, albo poszukaj jakiś modów do gry. Może w jakimś modzie znajdziesz czcionkę z gry. Próbuj też pytać ludzi na jakimś forum poświęconym tej grze.

Po kilku straconych godzinach przed laptopem znalazłem plik odpowiedzialny za czcionkę.
Znajduje się on w "Resources\Textures" a nazywa się: "HandelGothic.3df". Za mój trud i zmarnowany czas liczę na browara lub szczere podziękowania.

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: Ziemas » 8 kwie 2014, o 22:27

Dzięki brachu! :D Właśnie obudziłeś we mnie takie połacie szczęścia, że nie wiem co dokładniej napisać! :D Wielkie dzięki za trud jakiego się podjąłeś! :D Obiecuję Ci, że będziesz wpisany do twórców spolszczenia, gdyż dzięki tobie ruszyło wszystko do przodu, odkryłeś jaki to plik! :)

Emmm... Napisz jeszcze czym otworzyć, bo próbuję Mariadem3D, ale coś nie idzie.

Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Posty: 227
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:35

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: ArtekXDPL » 9 kwie 2014, o 17:30

Tu właśnie rozpoczyna się następny problem. Przejrzałem internet i nie znalazłem żadnego programu który obsługiwałby format 3df. Niestety, ale chyba bez specjalnych programów od twórców gry edycja czcionki będzie niemożliwa. Ponadto nie znalazłem w sieci żadnej innej czcionki do pobrania w formacie 3df. Chyba jedyne co zostaje spróbować wymusić na grze czytanie czcionki z innego pliku niż HandelGothic.3df. Ale raczej tego też nie idzie zrobić wiec, żadnego postępu w pracy raczej nie będzie. :(

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: Ziemas » 10 kwie 2014, o 17:04

Dziękuję mimo wszystko. :) Zauważyłem, że w pewnym stopniu da radę zobaczyć wnętrze pliku przez program View File Pro. Niestety, do lepszego widzenia potrzebny jest oryginalny program a nie wersja demonstracyjne w trialu. Uciekłem się więc do znalezienia zcrackowanej wersji, ale o dziwo takiej nie znalazłem. Może te informacje coś pomogą.

Sam plik najprawdopodobniej powstał w środowisku QuickDraw 3D na Macu.

Więc wychodzę z kolejną prośbą - ktoś kto posiada program i umiejętności by zajrzeć w ten format (przypominam - HandelGothic.3df), proszony jest o pomoc lub udzielnie informacji. :) Bo teraz wiemy w jakie drzwi wejść, ale brakuje klucza do tych drzwi.

Awatar użytkownika
filu23
Posty: 105
Rejestracja: 14 sie 2011, o 19:13

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: filu23 » 18 kwie 2014, o 01:21

Apple QuickDraw 3D obsługuje pliki 3DMF nie 3DF ;)

Spróbujcie tym programem:

Kod: Zaznacz cały

http://www.myriadviewer.com/download
Poza tym jak prosicie o pomoc to udostępnijcie dany plik bo nikt specjalnie nie będzie pobierał gry ;)

Ziemas
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:04

Re: [PC] Evolva - Nowa Czcionka

Postautor: Ziemas » 22 kwie 2014, o 01:56

Z Myriadem jest o tyle śmiesznie, że niby odczytuje pliki .3df, ale jak próbuję otworzyć, to pisze, że nie da rady. Przerabiałem to już wcześniej.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość