[NDS]Professor Layton and the Curious Village

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
researcher2312
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2017, o 20:59

[NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: researcher2312 » 29 cze 2017, o 21:59

Zacząłem projekt tłumaczenia gry Professor Layton and the Curious Village. Wszystko jest już gotowe, wystarczy tylko przetłumaczyć pliki .txt
Jest ich około 4000, niektóre mają tylko kilka słów a najdłuższe mają po sześć linijek tekstu. Ogromna większość to dialogi, spora część to także treść zagadek i podpowiedzi do nich. Bardzo przydałaby się pomoc, wszyscy chętni do tłumaczeń i korekty proszeni są o zgłaszanie się. Potrzebna jest także niewielka pomoc jakiegoś profesjonalnego grafika, bo mimo iż większość grafik wymagała tylko manipulacji pojedynczymi pikselami, z czym sobie poradziłem, to kilka obrazków, załączonych do tego posta jest dla mnie za trudna.
Załączniki
ebg_185.arc.png
ebg_185.arc.png (51.88 KiB) Przejrzano 2646 razy
ara_top.arc.png
ara_top.arc.png (31.87 KiB) Przejrzano 2646 razy

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: Norek » 30 cze 2017, o 12:47

Hej!

Przede wszystkim napisanie, że plików jest ileś tam tysięcy i jest w nich po kilka słów albo kilka linijek - nic nam to nie mówi.
Trzeba by to wrzucić np. do programu OmegaT i działać.

Stąd moje pytanie - co Ty dokładnie oferujesz w projekcie?
Sam tłumaczysz? Jeśli tak, to na jakim poziomie jesteś? Czy szukasz ludzi, którzy zrobią wszystko za ciebie?

Jak wygląda sprawa z polskim fontem? Wrzuć jakieś screeny z przetłumaczonymi zdaniami.
Bez tego trudno będzie znaleźć kogoś do pomocy. Czy na pewno wyciągnąłeś wszystkie pliki? Szkoda byłoby tłumaczyć coś, czego nie będzie dało się ukończyć.

[Edycja]
Dobra, teraz widzę wpis w innym dziale : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości