Poszukiwany lead (jak i ludzie ogółem) do projektu naprawy tłumaczenia Atom RPG

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
ZuTheSkunk
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2014, o 02:00

Poszukiwany lead (jak i ludzie ogółem) do projektu naprawy tłumaczenia Atom RPG

Postautor: ZuTheSkunk » 26 maja 2020, o 00:56

Witam serdecznie. Przejdę od razu do sedna:

Atom RPG, rosyjska post-apokaliptyczna gra RPG otrzymała niedawno polskie tłumaczenie, które tworzone było przez fanów przez około 1,5 roku. Niestety, gdy tłumaczenie trafiło do gry, to bardzo szybko się okazało, że w wyniku najprawdopodobniej niedociągnięć w komunikacji pomiędzy 3 różnymi teamami, które zajmowały się tłumaczeniem, duża część linii dialogowych otrzymała tłumaczenie jedynie maszynowe (tj. z Google Translate lub podobnego programu), czyli pełne błędów i w wielu przypadkach tak nieczytelne, że da się go w ogóle zrozumieć. W grę wchodzi tutaj ładnych 30-40 tysięcy linii dialogowych, oryginalnie stworzonych w języku rosyjskim, ale z dostępnym angielskim tłumaczeniem.

Narodził się zatem pomysł projektu mającego na celu zebranie ludzi chętnych obejrzeć to uszkodzone tłumaczenie i w miarę możliwości naprawić je (a tak właściwie przetłumaczyć od nowa, jak w dużej części przypadków jest niezbędne). Ja sam zdecydowałem się utworzyć serwer Discord przeznaczony temu projektowi, jednak bardzo szybko zdałem sobie sprawę z tego, że nie jestem osobą odpowiednią, aby organizować i nadzorować tego typu projekt. Dlatego też pragnę zwrócić się z gorącą prośbą do kogoś, aby w miarę możliwości przyjrzał się projektowi i, jeśli jest w stanie, przejął stery ode mnie.

Jestem w stanie zaoferować wszelkie informacje i kontakty, które posiadam, oraz poinformować twórców gry o zmianie w dowództwie projektu.

No i oczywiście, jeśli ktoś jest zainteresowany tym, aby pomóc z faktycznym tłumaczeniem, to też jak najbardziej bardzo zapraszam i serdecznie dziękuję.

Link do serweru Discorda projektu: https://discord.gg/HS7hxu

ZuTheSkunk
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2014, o 02:00

Re: Poszukiwany lead (jak i ludzie ogółem) do projektu naprawy tłumaczenia Atom RPG

Postautor: ZuTheSkunk » 26 maja 2020, o 09:53

Poprawny link do serwera... poprzedni nie został prawidłowo ustawiony: https://discord.gg/gyCsyFk


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości