[PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
Darnok
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2021, o 07:42

[PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: Darnok » 4 maja 2021, o 07:58

Witam wszystkich!
Po kilku latach przerwy postanowiłem odkurzyć swoją PS Vitę. Jedną z pierwszy gierek, którą zacząłem ponownie ogrywać został God of War Collection.
Jeżeli na forum są osoby, które ogrywały ten tytuł na przenośnej konsoli, to być może pamiętają, że przerywniki filmowe w tej produkcji były w bardzo słabej jakości oraz w formacie 4:3 co na ekranie Vity nie prezentowało się najlepiej.
Było to dla mnie dość irytujące i jak się okazało nie tylko dla mnie. Na zagranicznych forach jeden z użytkowników(o nicku Meganubis – na wololo) przygotował przerywniki o podwyższonej jakości.

Ze swojej strony chciałbym dodać polskie napisy do tych przerywników. Na pewno, w przyszłości będę chciał splatynować dwie części tej gry na Vicie, więc miło będzie lepiej wczuć się w opowiadaną historię.
Nie czuję się jednak na siłach do przetłumaczenia wszystkich dialogów, ponieważ mój angielski nie jest najlepszy. Tak więc poszukuję osoby, która byłaby chętna podjąć się roli tłumacza w tym projekcie. Ja zająłbym się dodawaniem napisów do plików wideo co jest dość czasochłonne – aby wgrać napisy koniczna jest zmiana formatu pliku. Czasami na konsoli wyświetlał się filmik bez dźwięku. Mi udało się rozwiązać ten problem poprzez dodanie osobno oryginalnej ścieżki dźwiękowej do przygotowanego już pliku wideo.

Poniżej załączam filmik oraz screeny, na których chciałbym przedstawić, że taka modyfikacja jest możliwa(proszę nie oceniać tłumaczenia – wersja testowa😉).
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=A3hHz25 ... =Darnok993
ObrazekObrazek
Kilka spraw technicznych:
-Konsola musi być przerobiona w takim stopniu, aby możliwe było zainstalowanie dwóch aplikacji VitaShell oraz AutoPlugin II.
-Modyfikacja działa na oryginalnej wersji gry – osobiście testowałem na swojej wersji zakupionej w PS Store.
-Przy wykorzystaniu odpowiedniego pluginu możemy, bez ingerencji w oryginalny obraz gry wyświetlić polskie przerywniki w trakcie rozgrywki.

Jest jedna, dość istotna sprawa jeżeli chodzi o ten projekt. Cała ta modyfikacja, będzie maiła rozmiar ok. 3GB – tyle też trzeba będzie zarezerwować dodatkowego miejsca na konsoli.
Jeżeli znalazłyby się osoby chętne do współpracy, to w załączniku umieszczam również pliki tekstowe ze skryptem wszystkich dialogów z przerywników filmowych.

Proszę o kontakt w tym temacie, bądź w wiadomości prywatnej.
Załączniki
Skrypt_GoWC.rar
(18.98 KiB) Pobrany 199 razy
gow2_2.png
gow2_1.png

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: seraf5 » 7 maja 2021, o 23:01

Ulala! Jestem pod wrażeniem. Sam niedawno platynowałem obie części na Vicie (banalna robota; dwójki nawet nie trzeba przechodzić więcej niż raz) i nawet zaglądałem w pliki z myślą o tłumaczeniu gry - nawet dokopałem się do tekstów, ale po edycji gra ich nie wyświetlała, więc dałem sobie spokój, za bardzo to jest popakowane. Jeśli jednak tobie udałoby się jakoś wrzucić teksty do gry - bardzo chętnie "robiłbym" za tłumacza w tym projekcie. Same przerywniki filmowe jednak moim zdaniem to za mało, trochę mało sensu jest tłumaczyć same cutscenki bez reszty gry; równie dobrze możnaby je po prostu wrzucić przetłumaczone na YT.
Jeśli jednak możliwe byłoby przetłumaczenie całych gier (tj. również interfejsu), to bardzo chętnie pomogę w projekcie. Wtedy możnaby również rozszerzyć jego skalę i wydać tłumaczenie na PS2, PS3 i Vitę - Vita i PS3 używają tych samych formatów plików, a z tego co widziałem na forach typu Xentax/Zenhax, również wersja PS2 używa takiego samego rozkładu plików. Takie tłumaczenie jak najbardziej roiłoby wrażenie i miałoby sens. Bo niestety, ale wydaje mi się, że z tłumaczenia samych przerywników na Vicie skorzystałoby, pi razy drzwi, może z 5 posiadaczy Vity w tym kraju.
Jeśli jesteś w stanie technicznie rozpracować teksty w grze - odezwij się proszę na PW.

Awatar użytkownika
Darnok
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2021, o 07:42

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: Darnok » 10 maja 2021, o 10:21

Niestety nie potrafię na tę chwilę rozpracować tekstów w tej grze. Temat, który założyłem dotyczy samych przerywników. Swoją drogą, jest to i tak jedyny sposób, aby zapoznać się z omawianą historią w języku polskim. W grze nie ma możliwości wyświetlenia napisów podczas dialogów. Jedynym rozwiązaniem pozostaje ręczne dodanie tekstu do plików wideo.
Mogę jednak wspomnieć, że również próbowałem się dokopać do plików tekstowych, lecz podobnie jak u Ciebie - po edycji gra ich nie wyświetlała.

Liczyłem się z tym, że odzew może być niewielki - bądź żaden.. ale nie zaszkodziło zapytać 😊
Polskie napisy miały być dodatkiem do tego „moda” z przerywnikami o podwyższonej rozdzielczości. Nie widzę problemu aby przygotować te pliki, nawet jeżeli miałoby skorzystać z nich tylko 5 graczy😉

Zgadzam się, że pełne spolszczenie robiłoby wrażenie i zapewne znalazłoby się więcej chętnych do takiego projektu.
Na koniec mogę jeszcze dodać, że jak mam chęci i znajdę wolną chwilę, to zaglądam jeszcze do plików tej gry. Do tej pory bawiłem się wyłącznie obrazem na PS Vitę, tak więc mogę sprawdzić jeszcze wersje na pozostałe konsole.
W każdym razie, jak uda mi się kiedyś rozpracować teksty w tej grze, będę pamiętał żeby się do Ciebie odezwać😊

medonix
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2013, o 18:47

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: medonix » 24 kwie 2022, o 14:29

Witam, czy projekt doszedł do skutku? Natrafiłem teraz na temat, nie ukrywam, że możliwość ogrania tych części na vicie po polsku byłaby świetna.

Awatar użytkownika
Darnok
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2021, o 07:42

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: Darnok » 16 maja 2022, o 10:37

Niestety, jeżeli chodzi o same przerywniki to nikt chętny do tłumaczenia się nie zgłosił. Jednakże, gdyby taka osoba się znalazła to na pewno postarałbym się znaleźć czas i przygotowałbym odpowiednie pliki.
Jeżeli chodzi o pozostały tekst w grze(w menu, itd) to od czasu mojego ostatniego posta, poświęciłem temu jeszcze jakiś miesiąc. Był jeden mały sukces ponieważ udało mi się podmienić tekst w menu - ale tylko i wyłącznie w wersji na PS2. Było to trochę skomplikowane, a że zależało mi głównie na wersji gry z PSVita to nie będę ściemniać i napiszę że po prostu porzuciłem ten temat.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: maximo » 8 sie 2022, o 15:01

Jeżeli po edycji plików w grze nic się nie zmieni to będzie to jakiś rodzaj kompresji. Nie wiem, może to jakaś odmiana kompresji zlib? Musiałbyś poczytać dokumentację SDK tools. Na twoim miejscu zacząłbym od God Of War ale w wersji na Playstaion2. Wersja na Vitę to port na mobile i zapewne był nieźle kompresowany. Miałem ten zaszczyt betować God Of War z PS2 na Steam Decku przy użyciu EmulationStation [PCSX2] i stwierdziłem iż wygląda to 3x lepiej niż ten opłakany port na Vicie, który nie był w stanie wycisnąć 60fps;)
Spoiler!

Awatar użytkownika
Przetrosz
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:52

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: Przetrosz » 13 gru 2022, o 02:20

Osobiście myślę, że najrozsądniejszym sposobem na ogranie pierwszych dwóch odsłon God of Warów jest PCSX2 na PC. Sam tak przeszedłem te gry. Poza tym, przynajmniej pierwszą część można bez kłopotu spolszczyć za pomocą narzędzia god_of_war_browser od mogaiki. Umożliwia ono wgranie własnej czcionki, swobodne edytowanie tekstu i łatwą podmianę tekstur, filmów oraz plików dźwiękowych. Tak więc jakby ktoś miał chęć i czas, to może zrobić pełne spolszczenie tej gry.

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: seraf5 » 16 gru 2022, o 10:37

Osobiście myślę, że najrozsądniejszym sposobem na ogranie pierwszych dwóch odsłon God of Warów jest PCSX2 na PC. Sam tak przeszedłem te gry. Poza tym, przynajmniej pierwszą część można bez kłopotu spolszczyć za pomocą narzędzia god_of_war_browser od mogaiki. Umożliwia ono wgranie własnej czcionki, swobodne edytowanie tekstu i łatwą podmianę tekstur, filmów oraz plików dźwiękowych. Tak więc jakby ktoś miał chęć i czas, to może zrobić pełne spolszczenie tej gry.
Ja używałem tych narzędzi ok. rok temu i właśnie nimi gra się crashowała po podmianie tekstów. Widzę, że teraz jest na githubie poradnik, jak poprawnie tłumaczyć te gry i wymienione są też wersje na PS3 i Vitę, więc sprawdzę przez weekend, czy teraz będzie działać. Wersji PS2 nie mam żeby przetestować.

Awatar użytkownika
Przetrosz
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:52

Re: [PSVita] God of War Collection - przerywniki filmowe PL

Postautor: Przetrosz » 16 gru 2022, o 17:43

Osobiście myślę, że najrozsądniejszym sposobem na ogranie pierwszych dwóch odsłon God of Warów jest PCSX2 na PC. Sam tak przeszedłem te gry. Poza tym, przynajmniej pierwszą część można bez kłopotu spolszczyć za pomocą narzędzia god_of_war_browser od mogaiki. Umożliwia ono wgranie własnej czcionki, swobodne edytowanie tekstu i łatwą podmianę tekstur, filmów oraz plików dźwiękowych. Tak więc jakby ktoś miał chęć i czas, to może zrobić pełne spolszczenie tej gry.
Ja używałem tych narzędzi ok. rok temu i właśnie nimi gra się crashowała po podmianie tekstów. Widzę, że teraz jest na githubie poradnik, jak poprawnie tłumaczyć te gry i wymienione są też wersje na PS3 i Vitę, więc sprawdzę przez weekend, czy teraz będzie działać. Wersji PS2 nie mam żeby przetestować.
Ja z ciekawości sprawdzałem podmienianie plików na wersji PS2 i nic się nie psuło. Teksty nawet można przesuwać, jeśli po edycji nie są wyśrodkowane.


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość