[PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: Manuel Czaszka » 11 mar 2010, o 19:03

No właśnie nie jestem mistrzem angielskiego i spodziewałem się takich klocków
Za skromny jesteś^^

Zdanie, które przytoczyłeś pada po stwierdzeniu Alicji, że chce zostać zmniejszona, by wejść do nory królika.
Luźne tłumaczenie:
Pragniesz nie lada magii/sztuczki. Musisz jednak pójść okrężną drogą. Sam bym to zrobił gdybym wiedział jak.

BTW planujesz tłumaczyć grafiki i dodać znaki do skryptu?
Co do dodania znaków - jeśli sam nie chcesz tego zrobić to niech Machiner podrzuci mi skrypt po swojej korekcie, dodam.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
doman18
Posty: 11
Rejestracja: 9 mar 2010, o 10:52

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: doman18 » 11 mar 2010, o 22:53

BTW planujesz tłumaczyć grafiki i dodać znaki do skryptu?
Co do dodania znaków - jeśli sam nie chcesz tego zrobić to niech Machiner podrzuci mi skrypt po swojej korekcie, dodam.
Tak jak mówiłem, nigdy nie robiłem czegoś takiego. Może jeszcze z teksturami bym sobie poradził (Photoshop/Gimp + pewnie jakaś wtyczka do obsługi danego formatu pliku) ale do tego trzeba czcionki. A kompletnie nie wiem czym i jak się ją edytuje.
Nie mówiąc o tym gdzie szukać tych plików od tekstur, czy menu, czy nie trzeba jakichś specjalnych programów do otworzenia/zdekodowania/wypakowania.

Kiedyś w Falloucie i Planescape Torment wyjmowałem muzykę z plików. To do tego były specjalne programy obsługiwane w linii poleceń do rozpakowywania tych wielkich archiwów .dat.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: Manuel Czaszka » 11 mar 2010, o 22:59

Mam na myśli dodanie czcionki w skrypcie, bo czcionkę grafikę wykonał dla Ciebie twig.
Poniżej screen:
http://img130.imageshack.us/img130/792/ ... t006jh.jpg

Co do grafik, to zwykłe pliki .tga spakowane w zwykłe .zipy. Wszystkie znajdują się w folderze pack0.pk3
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Machiner
Zasmarkaniec
Zasmarkaniec
Posty: 137
Rejestracja: 26 lip 2009, o 13:19

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: Machiner » 11 mar 2010, o 23:12

Nie mówiąc o tym gdzie szukać tych plików od tekstur, czy menu, czy nie trzeba jakichś specjalnych programów do otworzenia/zdekodowania/wypakowania.

Kiedyś w Falloucie i Planescape Torment wyjmowałem muzykę z plików. To do tego były specjalne programy obsługiwane w linii poleceń do rozpakowywania tych wielkich archiwów .dat.
Jako że Alicję napędza silnik Quake'a 3, bardzo łatwo wydobyć większość (jeśli nie wszystkie) grafik. Pliki .pk3 to zwykłe rary/zipy ze zmienionym rozszerzeniem, a więc wystarczy otworzyć je Wordpadem... tfu, WinRarem - i gotowe.

PS. Doman, dostałeś PW ode mnie?

PPS. A, nie zauważyłem, że MC już wspomniał o tych .pk3. ;)

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: Manuel Czaszka » 12 mar 2010, o 02:21

Pobawiłem się na sen grafikami w Alicji. Zrobiłem taki legal screen i nazwę lokacji z mapy świata (nieco za dużą czcionkę dałem, ale to 5s w Gimpie).

http://b.imagehost.org/download/0214/ScreenShot009
BTW lokacja w oryginale nazywa się Village of Doomed, ale IMHO lepiej pasuje po polsku Wioska Niewoli (albo zniewolonych). Pod rozwagę autorowi.

http://b.imagehost.org/download/0742/ScreenShot008
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
doman18
Posty: 11
Rejestracja: 9 mar 2010, o 10:52

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: doman18 » 12 mar 2010, o 11:48

Mam na myśli dodanie czcionki w skrypcie, bo czcionkę grafikę wykonał dla Ciebie twig.
Hmm czyli chodzi ci o dodanie polskich liter w samym tłumaczeniu tak? Myślałem że robią to korektorzy ale jeżeli nie to już się za to zabieram
PS. Doman, dostałeś PW ode mnie?
Umknęło mi to mojej uwadze. Właśnie sprawdziłem i muszę powiedzieć że dobrze że powierzyłem to komuś do sprawdzenia. Sam na pewno bym tego wszystkiego nie wyłapał. Zgadzam się ze wszystkim oprócz jednej kwestii

Trzymaj sie z dala od problemow nieznajoma. - <Lepiej> Nie wywołuj/sprawiaj problemów, [przecinek] nieznajoma

Tutaj wg mnie lepiej zostać przy pierwszym, lepiej brzmi, bardziej ostro. "Nie sprawiaj problemów" kojarzy mi się bardziej z nakazem matki do dziecka w sklepie a nie ostrzeżeniem śmiertelnie przerażonego gnoma który boi się wychylać żeby straszliwie okrutna królowa nie zwróciła na niego wzroku.
BTW lokacja w oryginale nazywa się Village of Doomed, ale IMHO lepiej pasuje po polsku Wioska Niewoli (albo zniewolonych).
Może Wioska Straceńców? Ale wioska Niewoli też dobrze brzmi tyle że brak w niej takiego ... hmm ... "mhrooku" :P
Myślałem raczej o Samym kotku na czarnym tle.

Ale ja dużo mówię a nic nie robię. Jak tylko uporam się z PITem może dziś coś porobię. Co prawda na wieczór obiecałem dziewczynę zabrać (urodzinowo) do kina na ... no zgadnijcie ... tak tak Alicję :P więcpewnie dopiero jutro zobaczycie jakieś efekty.
Muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że to tłumaczenie przybierze aż takie rozmiary (tekstury itp) i strasznie wszystkim dziękuję że się zainteresowali

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: Manuel Czaszka » 13 mar 2010, o 02:40

Hmm czyli chodzi ci o dodanie polskich liter w samym tłumaczeniu tak? Myślałem że robią to korektorzy ale jeżeli nie to już się za to zabieram
Dodaj znaki do skryptu od Machinera i podeślij mi do wykonania ostatniej korekty.
Tutaj wg mnie lepiej zostać przy pierwszym, lepiej brzmi, bardziej ostro. "Nie sprawiaj problemów" kojarzy mi się bardziej z nakazem matki do dziecka w sklepie a nie ostrzeżeniem śmiertelnie przerażonego gnoma który boi się wychylać żeby straszliwie okrutna królowa nie zwróciła na niego wzroku.
Popieram.
BTW lokacja w oryginale nazywa się Village of Doomed, ale IMHO lepiej pasuje po polsku Wioska Niewoli (albo zniewolonych).
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=straceniec
Myślałem raczej o Samym kotku na czarnym tle.
Taki sam kotek jest o ekran dalej, ponadto zależałoby mi na nazwie GPP na grafice.

Co do nazwy lokacji, moje propozycje poniżej, czekam na zatwierdzenie i zaczynam edytować.
Fortress of Doors - Forteca Drzwi
Vale of Tears - Padół Łez
Wonderland Woods - Czarodziejski Las
Looking Glass Land - Kraina Luster
Behing the Looking Glass - Po Drugiej Stronie Lustra
Land of Fire and Brimstone - Kraina Ognia i Siarki
Queen of Heartsland - Królowa Krainy Kier albo po prostu Królowa Kier
Queensland - Królewskie Ziemie
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: Manuel Czaszka » 20 maja 2010, o 22:09

Autor zniknął, a więc ja "przejmę" projekt. Wykonałem jakąś połowę korekty. Dokończę grafiki i wydam wersję finalną.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
doman18
Posty: 11
Rejestracja: 9 mar 2010, o 10:52

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: doman18 » 29 maja 2010, o 15:38

Przepraszam ale sporo się działo w moim świecie i owe wydarzenia doprowadziły do tego że dzisiaj o 18:00 wyjeżdżam na parę miesięcy do holandii. Jeżeli chodzi o spolszczenie to dzięki ci Manuel że przejąłeś projekt i strasznie przepraszam was wszystkich że tak wyszło. Jednak w życiu tak już jest że (jak mawiał M. Kondrat) "mężczyzna musi zarabiać" :)

Pozdrawiam was wszystkich i bardzo, BARDZO jeszcze raz przepraszam że tak słabo "wspierałem" projekt.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Alice MCGee poszukiwany korektor

Postautor: Manuel Czaszka » 30 maja 2010, o 11:41

W chwili obecnej zakończyła się pierwsza korekta, edycja grafik i trwają beta testy. Temat zamykam, niedługo pojawi się informacja w ukończonych^^
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość