POTRZEBUJĘ PORADY W SPRAWIE SPOLSZCZENIA

Szukasz betatestera, korektora, grafika, itp?
Tutaj napisz ogłoszenie^^
Widzewiak2003
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2011, o 19:51

POTRZEBUJĘ PORADY W SPRAWIE SPOLSZCZENIA

Postautor: Widzewiak2003 » 6 sty 2011, o 01:21

witam, jestem tu nowy, chcę zrobić spolszczenie do gry "Back To Future The Game", i mam rozszerzenie "ttarch" i chciałbym go tylko edytować a potem zapisać np w notatniku, w grze jest dużo dialogów w formie napisów jak w filmie i to tylko chce spolszczyć, w notatniku gdy zamienię słowo angielskie na polskie to gra ruszy i to słowo jest już po polsku ale tylko wtedy gdy to słowo zamienione ma tyle samo liter co to poprzednie angielskie, a jak tylko dam o jedną literę więcej lub mniej niż w tym słowie co było oryginalne to gra już nie odpala. np. jak chcę spolszczyć słowo help to mogę tylko wpisać pomo bo jak w całości pomocy to gra się nie chcę włączyć.. pomocy

Ostrzeżenie - pisownia, mnożenie wątków /MC

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: POTRZEBUJĘ PORADY W SPRAWIE SPOLSZCZENIA

Postautor: ffgriever » 6 sty 2011, o 09:29

Przeczytaj tutoriale dostępne na stronie, to zrozumiesz, dlaczego dzieje się tak a nie inaczej.

Następnie poćwicz nieco pisanie po polsku i formułowanie rzeczowych pytań. Twoje pytanie (jeśli tak można nazwać to, co napisałeś) brzmi dla nas mniej więcej tak, jakbyś pytał fizyka:
"Nie znam się na fizyce. Jak skonstruować bombę atomową, proszę wzory, sposoby, procedury. Wszystko ze szczegółami".
Pomijając już fakt, że musiałby ci wyłożyć całą fizykę od podstawówki do szkoły średniej, to do tego matematykę i wiele zagadnień, których uczył się przez długie lata studiów (bo o ile ogólna zasada jest banalna, a proste obliczenia generowanej energii nie przysporzą problemów średnio rozgarniętemu gimnazjaliście, to szczegóły już nie, zarówno pod względem fizycznym jak i matematycznym). Ty prosisz właśnie o taki przyspieszony kurs wszystkiego i o wszystkim. Tego nie da się zrobić.

Sumując, pozbądź się lenia i weź do roboty.

Widzewiak2003
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2011, o 19:51

Re: POTRZEBUJĘ PORADY W SPRAWIE SPOLSZCZENIA

Postautor: Widzewiak2003 » 6 sty 2011, o 13:11

ja nie prosiłem o lekcje fizyki czy matematyki, chodziło mi tylko o odpowiedź dla czego się tak dzieję, wiec jeśli ktoś ma prawić morały jak kolega wyżej to lepiej będzie jak wcale nie będzie zabierał głosu. Starałem się to najprościej wytłumaczyć jak tylko się da, ale widzę, że dla niektórych jest są to "czary mary"

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: POTRZEBUJĘ PORADY W SPRAWIE SPOLSZCZENIA

Postautor: bemberg » 6 sty 2011, o 13:20

Ale po co chcesz się brać za tłumaczenie, jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a polski jest Ci obcym językiem?
A, jeszcze jedno. Dostałeś odpowiedź na swój problem w poście ffgrievera, ale widać ciemnota nie potrafi dostrzec pomocnej ręki.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: POTRZEBUJĘ PORADY W SPRAWIE SPOLSZCZENIA

Postautor: Manuel Czaszka » 6 sty 2011, o 13:32

Temat zamykam, prowadzi on donikąd.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Pomoc przy projektach”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości