[PC] Dear Esther

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
wasiOo
Możecie mówić mi Matylda, chłopcy...
Posty: 38
Rejestracja: 24 gru 2010, o 14:42

[PC] Dear Esther

Postautor: wasiOo » 4 maja 2012, o 08:10

Obrazek

Wczoraj zabrałem się za tłumaczenie tej gry (też raczej multimedialnej opowieści). Użyty język jest dosyć ciężki do tłumaczenia, ale staram się zrobić wszystko co w mojej mocy, aby tekst oddał klimat oryginału.

Dear Esther stworzona jest na silniku HL2, więc żadnego problemu z wyciągnięciem i późniejszą kompilacją napisów nie będzie, jednak przyda się ktoś do korekty i testów.

W grze występuje również kilka grafik z angielskimi napisami i byłoby przecudownie gdyby ktoś się tym zajął, więc jeśli któryś z grafików jest chętny do pomocy to proszę o PMkę.

Postęp tłumaczenia:
-Tekst: 14/115
-Korekta
-(Grafiki)
-Testy

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Dear Esther

Postautor: mendosa » 4 maja 2012, o 08:27

http://www.ironsquad.pl/artykul33/dear- ... lszczenie/

Nie wiedziałeś, czy świadomie chcesz zdublować projekt?
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
wasiOo
Możecie mówić mi Matylda, chłopcy...
Posty: 38
Rejestracja: 24 gru 2010, o 14:42

Re: [PC] Dear Esther

Postautor: wasiOo » 4 maja 2012, o 13:13

Znalazłem jeszcze to (już gotowe) http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=2646484

Szczerze mówiąc niby przejrzałem google, ale widocznie niezbyt dokładnie, bo znalazłem tylko martwy wątek na jakimś forum sprzed kilku lat (więc prawdopodobnie dotyczył tłumaczenia poprzedniej wersji gry).

Patrząc na linka, który mi dałeś widzę, że tłumaczenie się opóźnia, być może stanęło w martwym punkcie.
Nie chciałbym zabrzmieć arogancko, ale patrząc na ich screena uważam, że potrafię to zrobić lepiej. Oczywiście nie wiem, czy screen pochodzi z wersji finalnej, czy też jest tylko zwykłą, zrobioną na szybko pokazówką.

I błagam... "Droga Estero"? Poważnie? Ja nie mógłbym grać z takim tłumaczeniem, ale może to tylko mój chory umysł.

Podsumowując - jest jedno tłumaczenie, drugie w drodze a ja mimo to będę chciał podzielić się z Wami moją wersją :)

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Dear Esther

Postautor: Manuel Czaszka » 4 maja 2012, o 15:52

Patrząc na linka, który mi dałeś widzę, że tłumaczenie się opóźnia, być może stanęło w martwym punkcie.
Taa, jasne. IS nie porzuciło nigdy żadnego projektu, a teraz nie wydali w terminie, to na pewno porzucili tłumaczenie gry mniejszej o 90% od prawie każdego innego, już zakończonego. Bardzo dziwne masz wnioskowanie. Nie wspomnę, że Ty już jeden projekt olałeś - sam go dokańczałem :P "Każdy sądzi podług siebie"?
Nie chciałbym zabrzmieć arogancko, ale patrząc na ich screena uważam, że potrafię to zrobić lepiej. Oczywiście nie wiem, czy screen pochodzi z wersji finalnej, czy też jest tylko zwykłą, zrobioną na szybko pokazówką.
Może pokażesz swoje tłumaczenie tego fragmentu, by każdy mógł zobaczyć "jak bardzo lepiej" to zrobisz?
I błagam... "Droga Estero"? Poważnie? Ja nie mógłbym grać z takim tłumaczeniem, ale może to tylko mój chory umysł.
Tak, to tylko Twój chory umysł. Estera to imię - poważnie. I to imię się deklinuje. Śmiertelnie poważnie.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Björn Tjock Päls
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2021, o 18:11

Re: [PC] Dear Esther

Postautor: Björn Tjock Päls » 9 mar 2021, o 18:14

Niesterty spolszczenie nie działa z nowszą wersją - Landmark Edition, jeśli ktoś wie jak sprawić, by stało się z nią kopmpatybilne, to byłbym bardzo wdzięczny.

pozrawiam miłośników starych gier :D

Björn Tjock Päls
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2021, o 18:11

Re: [PC] Dear Esther

Postautor: Björn Tjock Päls » 9 mar 2021, o 23:19

Witam, używjąc tego cudownego programu przekonwertowałem stare spolszczenie do nowej wersji, podaje link, gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany tą grą: https://drive.google.com/file/d/1sX9eWh ... sp=sharing


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości