[SNES] Final Fantasy IV PL

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
szw75
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, o 15:57

[SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: szw75 » 18 lis 2008, o 17:02

Jestem tu od kilku dni i zacząłem prace nad tłumaczeniem [SNES] Final Fantasy IV. Mam mały problem nad tablicą w SnesEdit. Wpisałem alfabet małych i wielkich liter i nadal są jakieś dziwne znaki.

Awatar użytkownika
ma_Rysia
Posty: 61
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:47
Grupa: BezNazwy

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: ma_Rysia » 18 lis 2008, o 17:43

Angielska wersja FFIV na SNESa używa DTE, w załączniku dodałem artykuł ze strony RustyCan'a (chyba już nie istniejącej - mam ją prawie w całości na dysku) o nim, możesz też poszukać gotowej tablicy.

Co do tłumaczenia - pojawiło się już jedno tłumaczenie czwórki na konsole SNES oparte na oficjalnej wersji angielskiej, która uważana jest za niezbyt udaną. Może oprzesz swoje spolszczenie na fanowskiej translacji.

PS. Nie chcę cie zniechęcać (sam zdublowałem projekt), ale moim zdaniem ponowne tłumaczenie ma sens jeśli będzie lepsze od już istniejącego.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: mziab » 18 lis 2008, o 17:45

szw75: Tłumaczysz Final Fantasy 2 (US) czy Final Fantasy IV (J) z fanowskim tłumaczeniem? To pierwsze, jak wspomniał mój przedmówca, zostało już przetłumaczone i to dość solidnie przez Araki i DzinXa. Inna sprawa, że ich strona wywala teraz 404.

ma_Rysia: Według głosów z RHDN, fanowskie tłumaczenie jest strasznie przesadzone. Jeśli mnie pamięć nie myli, dorzucali masę nawiązań do popkultury. Szczerze mówiąc, najlepszym wcieleniem FF4 jest na chwilę obecną remake na GBA.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
szw75
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, o 15:57

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: szw75 » 18 lis 2008, o 17:50

Ok, no to przerzucam się na wersję GBA.

abrasante

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: abrasante » 18 lis 2008, o 18:00

szw75, a nie lepiej wsiąść się za tłumaczenie FFIV na NDS?
O edytor można poprosić Kenghot'a ze strony http://www.kenghot.com/
Jak mi wczoraj bemberg pisał, Kenghot udostępnił swego czasu edytor do FF III polakom :)

Ot taka tylko moja propozycja. FF IV na GBA mam org. ale jeszcze nie grałem :(

EDIT: a nie... to V mam ^^

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: mziab » 18 lis 2008, o 18:17

No tak, zapomniałem o NDSowej wersji. Ten remake jest bardzo fajny, tylko słabo emulowany :)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: Grahf Wiseman » 19 lis 2008, o 17:14

Ogolnie mowiac popieram zdanie kolegow( i sam takowe posiadam0 ze nie warto duublowac spolszczen(chyba ze mamy do czynienia z razacymi bledami merytorycznymi, zerowym odddaniem klimatu itd)

Scena spolszczen jest na tyle mala, ze gier do tlumaczenia jest ho, ho i wiecej.
Tak wiec miast tworzenia 2 do tej samej gry lepiej sie chyba wziasc za cos nowego.
Chociazby Alundra, Front Mission 3(sprawa tablic itd jest opisna chociazby, tu, na PCRH)
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: Norek » 19 lis 2008, o 17:20

Chyba że kolega weźmie się za wersję NDSową, ewentualnie jeszcze sprawdzi kilka tytułów, może któryś przez Was wymienianych na tyle się spodoba że projekt ruszy:)
O/
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: Grahf Wiseman » 19 lis 2008, o 17:34

Chyba że kolega weźmie się za wersję NDSową, ewentualnie jeszcze sprawdzi kilka tytułów, może któryś przez Was wymienianych na tyle się spodoba że projekt ruszy:)
O/
Remake to jednak zawsze remake.
Sugeruje postapic tak jak pisze Norek - obadaj pare tytulow i moze zdecydujesz sie zajac jakims innym, "swiezym" spolszczeniem.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [SNES] Final Fantasy IV PL

Postautor: mziab » 19 lis 2008, o 19:28

[...]Front Mission 3[...]
Trochę to duże jak na pierwszy projekt. Około 1,3 megabajta skryptu, z czego 30% to wbudowany w grę niby-Internet.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość