[PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
Hemiq
Posty: 35
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:46
Kontakt:

[PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: Hemiq » 4 wrz 2014, o 12:24

Obrazek Obrazek

Witam.
Jak niektórzy może wiedzą (o ile widzieli / przeczytali post lub wiadomość na konkurencyjnym portalu o nieoficjalnych spolszczeniach) tłumaczę (dosyć powoli) dodatki do gry SpellForce 2 (o podtytułach: Faith in Destiny oraz Demons of the Past), które to nie zostały oficjalnie wydane i zlokalizowane przed żadnego z rodzimych wydawców (w tym przez cdp.pl aka CD Projekt, który wydał i przetłumaczył podstawową wersję gry i pierwszy dodatek).
Niestety, z powodu braku czasu, umiejętności jak i "zaplecza" tłumaczy nie jestem w stanie sam zlokalizować całego projektu (oba dodatki są w jednym repozytorium). I w związku z tym postanowiłem (po wg mnie zbyt długim czasie na zwlekaniu) założyć tutaj konto, przedstawić fakty na temat spolszczenia i poszukać chętnych osób do pomocy nad tłumaczeniem.
Zaczynając od początku. Jako wielki fan serii napisałem pewnego dnia do wydawcy serii (Nordic Games) w sprawie lokalizacji tych dodatków. Po konwersacji otrzymałem od nich wypakowane już pliki gotowe do tłumaczenia. Przedstawiciel wydawcy napisał mi, iż jak skończę tłumaczyć (i jak się "skorektoruje" tłumaczenie by miało sens językowy itd.) to mam podesłać pliki i stworzy wersję testową, z którą jak każdy wie wiadomo co zrobić. Po pełnych testach ukończonych wersji PL i naniesieniu ewentualnych korekt i poprawek Nordic Games stworzy ostateczną wersję polonizacji, którą to (możliwe, lecz nie na 100%) umieści na Steam.
Niestety, projekt przerósł mnie i nie daje rady samemu, jak już pisałem o tym wcześniej. Chciałbym teraz przestawić fakty na temat ilości przetłumaczonego skryptu: http://i.imgur.com/kcP4wgI.png
Mam głęboką nadzieję, iż projekt "nie umrze" śmiercią (nie)naturalną i znajdą się osoby chętne do pomocy przy tłumaczeniu i późniejszej korekcie. Jestem skłonny "oddać" jakiejś grupie ten projekt pod warunkiem, iż będę miał do niego dostęp (tzn. będę wiedział co się z nim dzieje itd.), będę testował spolszczenie (posiadam obie gry na Steam, jak i dodatkowo Demons of the Past w wersji DRM-Free na GOG.com). Po ewentualnym "pełnym" przejęciu projektu podaje mail kontaktowy do pracownika Nordic Games, z którym to konwersowałem na temat spolszczenia by się z nim "dogadać co i jak".
Liczę na chęć pomocy oraz odzew.
Pozdrawiam,
Michał aka Hemiq

P.S.1. Linki do dodatków w serwisie / sklepie Steam:
a) Faith in Destiny: http://store.steampowered.com/app/65530/
b) Demons of the Past: http://store.steampowered.com/app/245050/
P.S.2. Kontakt do mnie: Link w sygnaturce.
P.S.3. W razie, gdyby to było problemem przy ewentualnej pomocy przy projekcie to ogłaszam wszem i wobec, iż obecnie nie łączy mnie nic wspólnego z PlayLoc.pl prócz tego, iż posiadam tam konto i się tam udzielam.

ixi24
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 09:50

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: ixi24 » 13 wrz 2016, o 09:53

Jak rozumiem spolszczenie nawet nie zostało rozpoczęte i umarło w martwym punkcje ?

Awatar użytkownika
Hemiq
Posty: 35
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:46
Kontakt:

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: Hemiq » 26 sie 2017, o 21:47

Archeolog mode: Umarło bo Ci co mieli mi w tym pomagać dali cztery litery i zostałem z tym sam. Ale mam jeszcze repozytoria gdzieś na kompie i mógłbym je odnaleźć :)

Miamian
Posty: 1
Rejestracja: 6 lut 2018, o 16:56

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: Miamian » 6 lut 2018, o 17:00

Hej, może i ja coś odkopię. Masz nadal te pliki?
Bo chętnie bym spróbował swoich sił w tym tłumaczeniu, tak z okazji premiery trzeciej części :)

Awatar użytkownika
Hemiq
Posty: 35
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:46
Kontakt:

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: Hemiq » 6 lip 2019, o 14:17

Dokopałem się do starych maili o spolszczeniu, gdy miałem jeszcze czas na coś innego niż studia oraz pracę. Teraz gdy od kilku lat sytuacja osobista (z czasem) nie pozwala mi praktycznie na nic postanowiłem odkopać te wiadomości.
Wrzucam załączniki co swego czasu dostałem od Nordic Games (obecnie THQNordic) z plikami do tłumaczenia obu dodatków.
Jak ktoś chce się bawić to proszę.
Życzę powodzenia ;)
Załączniki
dotp_english.cff.data.rar
(163.67 KiB) Pobrany 367 razy
FID_english.cff.data.rar
(79.25 KiB) Pobrany 305 razy

Voldegard
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2020, o 14:52

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: Voldegard » 22 lis 2020, o 15:03

Siema, czy dalej pracujesz nad spolszczeniami do Demons of the Past & Faith in Destiny?

Awatar użytkownika
pexu551
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2021, o 13:43

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: pexu551 » 12 wrz 2021, o 13:49

Bawcie się :)
Załączniki
dotp_polish.cff.data.zip
(197.94 KiB) Pobrany 446 razy
Rasowy PCetowiec.

Griffin
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2016, o 22:46

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: Griffin » 15 gru 2021, o 17:01

Oczywiście w pierwszej kolejności chciałbym Ci bardzo podziękować za to spolszczenie i cieszę się, że ktoś ruszył w końcu ten projekt, sam chciałem to zrobić, ale angielski do moich mocnych stron nie należy. Teraz mam pytanie, w jaki sposób wrzucić spolszczenie do gry? Kolejna kwestia to spolszczenie do Faith in Destiny, czy byłbyś w stanie również to zrobić, czy może pracujesz nad tym? Wiem, że to ogrom pracy, ale mielibyśmy wtedy kompletnie spolonizowaną całą serię. Tak jak wspomniał Hemiq mógłbyś skontaktować się z nim i dałby Ci namiar na osobe z nordic i postarać się, aby Twoja praca była oficjalnym spolszczeniem.

Awatar użytkownika
pexu551
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2021, o 13:43

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: pexu551 » 27 gru 2021, o 12:02

jaki sposób wrzucić spolszczenie do gry
Nie mam zielonego pojęcia

spolszczenie do Faith in Destiny, czy byłbyś w stanie również to zrobi
Prędzej czy później, ale trochę to zajmie

i postarać się, aby Twoja praca była oficjalnym spolszczeniem
Na razie jeszcze nie chcę się w to bawić
Rasowy PCetowiec.

Skaid
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2023, o 19:17

Re: [PC] SpellForce 2: Demons of the Past & Faith in Destiny

Postautor: Skaid » 2 paź 2023, o 19:24

Cześć,
myślę, że znajdę trochę czasu, żeby pomóc przy tłumaczeniu Faith in Destiny. Nie chciałbym jednak tłumaczyć tego co już jest przetłumaczone :)
Ktoś posiada aktualne pliki?


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości