[GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
n1um3n
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2009, o 15:06

[GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: n1um3n » 2 mar 2009, o 01:48

Dziś, o godzinie gdzieś po 1.40 oficjalnie ogłaszam, że trwają prace nad grą Marvel: Ultimate Alliance na GBA. Jak większości z was wiadomo, projekt ten jest moim pierwszym i jak do tej pory jedynym, na którym uczę się tłumaczenia. Nie wybrzydzajcie więc na grę, nie psioczcie na grafikę tylko zwróćcie uwagę na tekst przetłumaczony przeze mnie.

Bo oto, oprócz informacji na temat tytułu nad którym pracuję , udostępniam wszystkim, mam nadzieję, że grywalną wersję alfa mojego tłumaczenia. Nie miałem czasu sprawdzić jak działa, czy działa i co nie działa w romie, ponieważ pracę skończyłem przed dosłownie sekundą i można powiedzieć, że wyrobiłem się w terminie (zapowiadałem, że alfa będzie w niedzielę, 1 marca). Alfa działa w języku polskim do pierwszej wizyty w Wieży Starka (no a przynajmniej powinna :) ).

Problemy przy tłumaczeniu:
- Helicarrier przetłumaczony na Latająca Baza
- Brak polskich czcionek w menu
- Pointery :)

Alfa zawiera:
- Przetłumaczone prawdopodobnie wszystkie teksty z aktu pierwszego
- Przetłumaczone menu (bez polskich znaków)
- Nieprzetłumaczoną jeszcze mapę i nazwy przeciwników

Pozwoliłem sobie w niewielkim stopniu zaingerować w treść gry, dodając bardzo, ale to bardzo rzadko słowo od siebie.

Link do roma:
//bemberg: żadnych ciotka-klotka romów. Robi się łatki. Podpadasz niumen...

PS. Alfa dostępna dla zainteresowanych po skontaktowaniu się na gg bądź pw.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: Berion » 2 mar 2009, o 11:08

[...] Link do roma: [...]
Oj chyba bana chcesz... :P

http://pcrh.pl/forum/viewtopic.php?f=34&t=64
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: Norek » 2 mar 2009, o 12:55

Na przyszłość proszę o namiary na rom (nazwa, wersja) i osobno łatkę do ściągnięcia.
W środę usuń ze swojego posta linkacza, żeby nie było:D
Jak obadam to czego dokonałeś to dam znać.
Pozdro i powodzenia przy projekcie^^
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

n1um3n
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2009, o 15:06

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: n1um3n » 2 mar 2009, o 15:00

@Berion: Bana nie chcę, to tylko tymczasowy link, który usunę z forum. Tak jak plik z serwera wyślijto. Po drugie, dzięki za link, ale osobiście nic z tego nie zrozumiałem :) . Po trzecie - beta zostanie już wypuszczona jako łatka, o ile ktoś mi wytłumaczy "po ludzku" jak ją zrobić :).

@Norek: Dzięki za zainteresowanie ;)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: Norek » 2 mar 2009, o 20:35

Hejo!
Pograłem chwilę w tę grę którą tu zamieściłeś, z góry muszę wspomnieć że sama gra nie prezentuje się jakoś wybitnie toteż nie oczekuj jakichś pochwał z mojej strony(he he:), gdyż tekst angielski nie stoi na wysokim poziomie;)
Jednak przyznam jedno, z punktu tłumaczeniowego widzę że nieźle Ci to idzie (ubieranie zdań w języku polskim, co widać też na forum IMHO:) zatem jeśli tylko weźmiesz się za bardziej ambitny projekt i dostaniesz wsparcie techniczne (czcionka, pointery) to jestem pewien że będzie to nieźle dopracowana rzecz.
Co mogę dodać przy okazji tej gry... Widać że ograniczają Cię możliwości techniczne, no i sama gra jak pisałem jest taka średnia, ale na początek to chyba nie najgorzej.
Nie wiem czy takiej opinii potrzebowałeś, ja mogę wypowiedzieć się tylko z językowego punktu widzenia:)

Pozdrawiam i powodzenia!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: Grahf Wiseman » 2 mar 2009, o 20:47

W gierkę grałem raptem parę chwil, ale zdania w PL(chociaż nie są to jakieś wysublimowane dialogi) prezentują wysoki poziom. Zdaje sobie jednak sprawę, że do rozwinięcia skrzydeł nie masz tu okazji. Cóż, IMHO gra to kaszana jakich mało.(okładanie zlepków pikseli wyglądających jak kotlety 3 ciosami przy akompaniamencie kakofonii dźwięków imitujących muzykę)
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

n1um3n
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2009, o 15:06

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: n1um3n » 3 mar 2009, o 00:03

@Bemberg:

Nie widzę żadnej wzmianki w regulaminie na temat braku możliwości wstawiania zarówno linków zewnętrznych jak i romów, więc nie rozumiem skąd to oburzenie. Chciałem ułatwić wszystkim tylko dostęp do wersji Alfa mojego małego produktu. Po drugie. Jeżeli chodzi o temat legalności - plik nie znajduje się na serwerze Hon'yaku w związku z czym prawo polskie i prawa autorskie, jeżeli zostały naruszone, to tylko i wyłącznie przeze mnie i portal wyślijto. Więc po co to oburzenie? Wytłumacz mi, jeśli możesz...

Odnośnie 5 punktu regulaminu - nie mam żadnych pytań. Co nie zostało zabronione, nawet nie poruszone w regulaminie, tego wolno używać. Stąd skorzystałem z darmowego hostingu i możliwości wstawienia roma. Jeżeli uważasz, że trzeba było zapytać, "czyco" - proponuję rozszerzyć regulamin, a nie proponować odpowiedź na każde pytanie jakie będzie spoza regulaminu.

PS. Proponuję przywrócić link do środy. Jeden dzień problemu nie stwarza, a dostęp będzie większy.
PPS. Zapamiętam na przyszłość
PPPS. Jeżeli Bemberg linku nie przywróci lub nie wyrazi zgody na przywrócenie - chętnych zapraszam do mnie na PW bądź gg.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: Berion » 3 mar 2009, o 11:30

Coś takiego jak regulamin na takim forum w ogóle nie powinno być. IMO nie ma takiej potrzeby.

Nie wrzuca się rom-ów tylko łatki. Taka niepisana zasada - etyczna. ;] Jak kleić proste "patche porównawcze" masz na głównej w tutorialu (a google to nie łaska użyć? minuta szukania...). W moim linku jest krótka charakterystyka znanych mi formatów (abyś sobie mógł jakiś wybrać...) i kilka słów na temat obrazów płyt dla GC/Wii, Xbox/X360 i DC ponieważ są nietypowe (czyt. można je zrobić na kilka sposobów). Ten krótki przegląd napisałem z myślą o noobach takich jak Ty. Czego tam nie rozumiesz? A jeśli czegoś nie rozumiesz to powinieneś zapytać w temacie, do którego link jest w ów przeglądzie. A skoro tego zrobiłeś to znaczy, że nie czytałeś. A więc idąc dalej tym tropem: kłamiesz, licząc na to że Ci ktoś powie A-B-C-D. No! To rozwikłałem kolejną zagadkę drogi Watsonie. ;D
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: Norek » 3 mar 2009, o 20:13

Ok, zamykamy kwestię wrzucania linkaczy do romów na forum.
Jak macie jakieś uwagi techniczne albo językowe do kolegi to piszcie.
Może sam zainteresowany napisze czego więcej mu potrzeba, czy projekt jest obszerny:) i czy ma zamiar docisnąć go do końca czy po prostu na nim się uczy?
A tak ode mnie jeszcze, czy poza GBA rozpatrujesz jakieś inne konsole?
O/
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

n1um3n
Posty: 41
Rejestracja: 16 lut 2009, o 15:06

Re: [GBA] Marvel: Ultimate Alliance

Postautor: n1um3n » 3 mar 2009, o 23:07

Marvel to zwykła szkoła jazdy, ale oczywiście projekt mam zamiar zakończyć, bo nie po to go rozgrzebywałem, żeby potem go rzucić w cholerę. Jeżeli znalazł by się ktoś wytrwały do przetestowania wersji beta, będę wdzięczny. Jeżeli nie - zrobię korektę sam i najwyżej nie wyłapie jakichś bugów, ale spolszczenie tak czy inaczej trafi do dystrybucji :). Jedyne czego mogę sobie życzyć, to aby dane mi było zdać w tym roku z matematyki :).

PS. Żeby nie było - przyznaję się do nieumyślnego popełnienia błędu jakim było wsadzenie tu linku do roma. Proszę o wybaczenie i wymazanie tego ze swej pamięci na mój temat.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości