[NES] Captain Tsubasa 2

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
akira5
Posty: 60
Rejestracja: 6 mar 2009, o 16:33
Grupa: bez grupy

[NES] Captain Tsubasa 2

Postautor: akira5 » 6 mar 2009, o 16:35

Witam. Tłumacze grę Captain Tsubasa 2 na NES. Na pewno każdy zna ta grę i pewnie często w nią gra :) Zerknijcie na obrazki z tłumaczenia. Uwaga! Poszukuje osób chętnych do pomocy!! Wiadomo ze co dwie głowy to nie jedna ;) Piszcie na maila: akira5@o2.pl lub na gg: 13742910

Obecny postęp tłumaczenia:
-wstęp gry, który włącza się bez wciśnięcia przycisku
-wstęp, który ukazuje sie po wybraniu opcji KICK-OFF
-opcja wpisywania hasła
-menu przedmeczowe
-dialogi do 2-go meczu

Jak widzicie czeka mnie jeszcze dużo pracy :) Rozpoczynam dopiero zabawę z tłumaczeniem i nieźle sobie radze. Trudnością jest znalezienie tekstów z gry, ale daje rade. Chętni do pomocy mile widziani.

W tym temacie będę informował o postępie tłumaczenia i wydaniu wersji testowych. Także będę zwracał sie o pomoc.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Nowe screeny:
Obrazek Obrazek
Jak widzicie ciągle pracuje nad grą i wstawiłem polska czcionkę :)

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Captain Tsubasa 2 - NES!!!

Postautor: Berion » 6 mar 2009, o 17:58

Pamiętam jak byłem małym smrodem i z zapartym tchem śledziłem nowe odcinki "Cubasy" na Polonii1. To tak tylko BTW. :)

Także, powodzenia.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
akira5
Posty: 60
Rejestracja: 6 mar 2009, o 16:33
Grupa: bez grupy

Re: Captain Tsubasa 2 - NES!!!

Postautor: akira5 » 6 mar 2009, o 18:03

A dla zainteresowanych podam informacje że Kapitan Tsubasa nadal jest emitowany. Oglądajcie go w pon-pt od godziny 14 na AXN Sci-Fi :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Captain Tsubasa 2 - NES!!!

Postautor: Norek » 6 mar 2009, o 18:08

Bardzo fajnie to wygląda, przydałaby się polska czcionka, ale muszę przyznać że na tym etapie prezentuje się zacnie:)
Zatem życzę powodzenia!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Captain Tsubasa 2 - NES!!!

Postautor: Grahf Wiseman » 6 mar 2009, o 18:19

Bardzo fajnie to wygląda, przydałaby się polska czcionka, ale muszę przyznać że na tym etapie prezentuje się zacnie:)
Zatem życzę powodzenia!
Zrobienie PL fontów to nie problem - trochę zabawy w tilemolesterze.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
akira5
Posty: 60
Rejestracja: 6 mar 2009, o 16:33
Grupa: bez grupy

Re: Captain Tsubasa 2 - NES!!!

Postautor: akira5 » 6 mar 2009, o 19:08

Polskie czcionki już są w planie. Nawet testowo je wstawiłem. Ale najpierw przetłumaczę cały tekst a dopiero potem wstawię czcionki. Tym zajmuje sie mój pomocnik. Sam bym sie nie wyrobił :)

Uwaga! Mam problem z menu głównym gry. Chodzi o słówka KICK OFF i CONTINUE. Nie mogę ich znaleźć i przetłumaczyć. Są głęboko ukryte i nikt nie wie gdzie ;) Chętnych zapraszam do pomocy

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: Captain Tsubasa 2 - NES!!!

Postautor: Grahf Wiseman » 6 mar 2009, o 19:10

Czcionki są już w planie. Ale najpierw przetłumaczę cały tekst a dopiero potem wstawię czcionki. Tym zajmuje sie mój pomocnik. Sam bym sie nie wyrobił :)
IMHO dziwna logika, ale skoro chcesz tak sobie dodawać roboty to ok.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [NES] Captain Tsubasa 2

Postautor: Grahf Wiseman » 20 kwie 2009, o 15:02

Akira nie ma obecnie czasu na tłumaczenie i raczej szybko go nie będzie miał o ile w ogóle. Taką informacje dostałem na gg tak więc przenoszę do porzuconych. Jeśli coś się zmieni proszę o PW,

Rozmowa:

Kod: Zaznacz cały

2009-04-17 23:28:36 siemka. ciezko bedzie w obecnym czasie i nawet nie zaczynam bo wyprowadzam sie do pracy i kompa zostawiam. zycie
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

darkwizard
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 14:20

Re: [NES] Captain Tsubasa 2

Postautor: darkwizard » 21 kwie 2009, o 23:44

NO NO NO Jakies 4 miechy temu pisalem o tym na nintendencji bo znalazlem angielska wersje romu, goscie przetlumaczyli z japonca i na forum napisalem czy ktos by sie znalazl do spolszczenia tego tytulu i widze ze znalazl sie bohater. Very nice czekam z niecierpliwoscia. W ta gre gralem jak bylem maly najlepsza gra na nesa

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [NES] Captain Tsubasa 2

Postautor: Grahf Wiseman » 22 kwie 2009, o 13:28

To się raczej nie doczekasz. Proszę zwracaj uwagę na dział, w którym znajduje się temat i na treść postów.
Projekt został zawieszony. Nasz heros nie podołał - może kiedyś... :P
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości