[Wii] Super Paper Mario

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 27 kwie 2010, o 14:47

To nie ma sensu bo moje paczki są zrobione dokładnie tak samo jak plik; WARN_EN, czyli w środku są grafiki dds i można je bez problemu wypakować specjalnym extractorem który wypakowuje pliki arc oraz różne formaty tpl. Dokładnie wygląda to tak samo jak te pliki spakowane które przesłałeś w tpl, tylko że program tplcnvexe już ich nie rozpoznaje. Trzeba będzie zasięgnąć pomocy na jakimś zagranicznym forum, natomiast te logo z gry.. one jest w tle ruchomym, czyli wygląda podobnie jak w New Mario Bros oraz Rezident Evil które modyfikowałem, ten program albo nie wypakowuje go w prawidłowy sposób albo te logo znajduje się zupełnie gdzieś indziej. Podejrzewam że w pliku spmario.bin lub w title.bin. będą znajdować się te obrazy. Plików nie prześlę bo zniszczysz tylko iso i gra ci nie startnie, mam grę i cały czas kombinuję.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Haker5 » 27 kwie 2010, o 15:15

No to kombinuj ja napisze jeszcze na zagranicznych forach i popytam.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 27 kwie 2010, o 15:36

Wydaje mi się, że na gbatemp można by znależć rozwiązanie. Nowy topik formatu tpl- http://gbatemp.net/index.php?showtopic=209957 W temacie program Tpl który konwertuje wszystkie rodzaje tych plików w tym również te z Paper Mario, sprawdzałem i wypakował je bez problemu - http://www.mediafire.com/?inz5te3wkze. Należałoby założyć tam podobny temat.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Haker5 » 27 kwie 2010, o 16:56

Ja posiadam troszkę lepsze narzędzie niż te co podałeś dodaje je w linku pokombinuj coś z nim bo ja już siły nie mam. Ja sprawdzałem pliki się zmieniają, ale w grze pokazuje starą formę pliku chyba, że te grafiki są jeszcze gdzieś ukryte nie mam już pojęcia.

http://www.speedyshare.com/files/221546 ... dit2.0.rar

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 27 kwie 2010, o 17:44

Mam juz ten konwerter od dawna, ale korzystam z bardziej rozbudowanych, które pakują formaty w multi obrazach, między innymi rozpakowują pliki arts jak również je składają na swoje miejsce. Ten akurat co umieścili potrafi rozpakowywaać tpl z Paper Mario. Ten który podałeś u mnie nie działa, jakiś komponent mi się kłania i nie mogę go uruchomić, kiedyś go stosowałem ale czy wypakowuje te z Paper Mario? Musisz sam sprawdzić, jeśli pamięc mnie nie myli, chyba nie był w stanie.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Haker5 » 27 kwie 2010, o 18:44

Działa wypakowuje ale nie wiem jak to zlepić potem w całość.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 27 kwie 2010, o 20:13

Nie zlepić tylko spakować. Nie wiem jak tam wyglądają funkcje tego programu, pisze tam zapewnie Tpl to Image oraz Image to tpl. Czyli zastosuj tą drugą opcję. Zrób tak;
1. Zaznacz mu Image to tpl ( i tutaj nie wiem czy poprosi, dozwoli wszystkie obrazy dds).
2.W konwerterze są 3 funkcje; HIgh Quality, Moderate, Low. Daj na High.
3.Zaznacz mu miejsce docelowe, może być na pulpicie, wpisując w nazwie na końcu zdania - tpl
Zaznacz convert, musi być jeden plik tpl, oczywiście z podobną wagą. Ja zaznaczałem zawsze na Low quality. Jeśli dałoby się coś takiego zrobić to oczywiście można to sprawdzić.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Haker5 » 27 kwie 2010, o 20:50

Wiesz ja rozumiem co ty piszesz, ale ten program co podałeś mi nie działa nie wiem sam czy ciągnąć ten projekt.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: maximo » 27 kwie 2010, o 21:23

Właśnie ten program sprawdziłem na systemie windows innym komp. Ten program na viście nie działa, niestety nawet nie wypakowuje tych plików tylko je podgląda. Nie ma absolutnej żadnej możliwości aby pliki dds poskładał bo on ich nawet nie widzi.

Haker5
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2009, o 17:41

Re: [Wii] Super Paper Mario

Postautor: Haker5 » 27 kwie 2010, o 21:41

Kurde nie wiem już co robić gra na Wii się wysypuje nie działa jak należy.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości