[PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Dio
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2010, o 18:27

[PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: Dio » 20 sty 2010, o 23:55

Witam.
Do całkiem niedawna razem z niejakim Pepe pracowaliśmy nad przetłumaczeniem Harvest Moona na konsole PSX. Niestety z pewnych względów Pepe się wycofał. Przez to straciłem jedyną osobę, która była odpowiedzialna za wklejanie moich tekstów do hexedytora(ja jestem w tym całkowicie zielony. Zajmuje się tylko tłumaczeniem). Tak więc teraz gorąca prośba do was. Szukam kogoś kto byłby w stanie mi pomóc. Konkretniej chodzi o napisanie edytora, bądź zrzucenie skryptu do pliku tekstowego. Problem jest również z czcionką a konkretniej z brakiem polskich znaków.

Teraz co nieco o mnie. Jestem studentem I roku Filologii Angielskiej na KULu w Lublinie. Tłumaczenie tekstów to dla mnie w głównej mierze przyjemność bo dzięki temu mogę zrobić coś pożytecznego jak i doszlifować swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego. Tak więc jeśli tylko znajdzie się osoba chętna pomóc, zapewniam, że projekt nie zostanie przeze mnie porzucony. Dodam jeszcze, że spora część tekstu została już przetłumaczona. Większość mojego tłumaczenia tej gry możecie znaleźć tutaj:
http://hmt.pl/viewtopic.php?t=5491&start=0

Oto kilka screenów z gry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: Manuel Czaszka » 20 sty 2010, o 23:58

Na screenie jest ort - "na prawdę" piszemy łącznie. W dialogach nie używamy form grzecznościowych pisanych wielką literą.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Dio
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2010, o 18:27

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: Dio » 21 sty 2010, o 00:22

Tak wiem, jest kilka błędów. To akurat były początki tłumaczenia, więc wiele będzie jeszcze poprawiane. Praktycznie cały tekst muszę przeczytać jeszcze raz i poprawić. Ale to nie będzie duży problem. W każdym razie dzięki za ukazanie tych błędów. Co do form grzecznościowych to szczerze nie wiedziałem, że się ich nie stosuje. Ale dzięki, zapamiętam na przyszłość.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: Manuel Czaszka » 21 sty 2010, o 00:43

Pisanie wielką literą oddaje szacunek piszącego do adresata np. w listach itd.
A w dialogach gry, filmu, ksiązki komu okazuje się szacunek? Postać postaci? Postać graczowi?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
akira5
Posty: 60
Rejestracja: 6 mar 2009, o 16:33
Grupa: bez grupy

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: akira5 » 26 lut 2010, o 18:46

Z niecierpliwością czekam na ten tytuł w polskiej wersji. Daaawno temu zagrywałem sie w "rolnika". Mam nadzieje, że PL wersja będzie działać także po wypaleniu gry na konsoli :P

wik1992
Posty: 64
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 16:39

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: wik1992 » 10 sie 2010, o 17:59

No i jak z tym projektem ???

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: Norek » 10 sie 2010, o 18:26

Pewnie poleci do stosownego działu, czyli do Projektów porzuconych.
Swoją drogą, trzeba kiedyś będzie tych ludzi wziąć na spytki i stworzyć jakiś tekst, dlaczego nie dokańczają projektów. To jest myśl :)

Poza tym, zapraszam do przeczytania regulaminu działu, na samej górze strony, na takim kolorowym pasku.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

wik1992
Posty: 64
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 16:39

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: wik1992 » 10 sie 2010, o 19:52

Mam tylko nadzieję,że nie porzucili projektu ;]

Awatar użytkownika
Kurajmo
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2010, o 00:13
Kontakt:

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: Kurajmo » 17 paź 2010, o 00:23

Witam. Podpinam sie pod temat. Ida nadal prace z tłumaczeniem do przodu? Jeżeli nie to chetnie sam zajme sie tłumaczeniem tego Harvest Moona.
Wczoraj to przeszłośc. Jutro to tajemnica. Dzien dzisiejszy to dar losu.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PSX] Harvest Moon: Back To Nature

Postautor: Grahf Wiseman » 17 paź 2010, o 02:26

O ile na innych forach nie ma wiadomości od Dio, to projekt raczej został porzucony (który to już raz). Sam Dio nie logował się na forum od 8 miesięcy.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości