[NDS] Soma Bringer

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
vigo
Posty: 51
Rejestracja: 4 wrz 2009, o 12:06
Grupa: minDStorm

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: vigo » 29 kwie 2010, o 08:08

Nie do końca to prawda z tą kontynuacją. Prawdą jest, że otrzymałem pracę Musiola, jednakże nie było tego tak dużo. Dlatego też pracuję nad wszystkim od początku.
Udało ci się znaleźć grafikę, w której zawarty jest prolog gry oraz nazwy rozdziałów?
Pytam, bo sam miałem z tym ogromny problem...
Cierpa - Jeżeli byłbyś tak miły i pomógł mi w znalezieniu tekstu z intra, to byłbym wdzięczny. Jak do tej pory nie znalazłem także tytułów rozdziałów (właściwie znalazłem, ale nie mogę tego z jakiegoś powodu zmienić) oraz nie mogę zlokalizować PRESS START :) [pisałem do ciebie na GG, ale nie odpisałeś...]

Udało mi się jednak namierzyć tytułowe logo, więc będę mógł dopisać, że to wersja polska.

Awatar użytkownika
Cierpa
Posty: 81
Rejestracja: 20 lip 2009, o 15:26

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: Cierpa » 29 kwie 2010, o 13:28

Cierpa - Jeżeli byłbyś tak miły i pomógł mi w znalezieniu tekstu z intra, to byłbym wdzięczny.
Oczywiście, że ci pomogę! Sam do końca nie mogłem znaleźć intro gry (stawiam na grafikę)... ale postaram się go odszukać.
oraz nie mogę zlokalizować PRESS START
Wyślę ci na PW gotowy plik.
[pisałem do ciebie na GG, ale nie odpisałeś...]
Moje GG ma swoje humorki... ciężko ujarzmić taką bestie. Ostatnio coraz częściej nie chce mi się łączyć z serwerem, z stąd te problemy z komunikacją, za co przepraszam.
Udało mi się jednak namierzyć tytułowe logo, więc będę mógł dopisać, że to wersja polska.
Ja dodałem tylko "PL". Nie mogę się doczekać jak bardzo zmienisz swoje logo ;)

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: Śledziks » 29 kwie 2010, o 14:24

Moje GG ma swoje humorki... ciężko ujarzmić taką bestie. Ostatnio coraz częściej nie chce mi się łączyć z serwerem, z stąd te problemy z komunikacją, za co przepraszam.
Polecam Ci zmienić komunikator na na przykład AQQ, będziesz mógł w każdej chwili zmienić serwer do jakiego ma się łączyć gg ;) Sorry, że znowu nie na temat pisze :D

Awatar użytkownika
vigo
Posty: 51
Rejestracja: 4 wrz 2009, o 12:06
Grupa: minDStorm

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: vigo » 6 cze 2010, o 08:58

Dowiedziałem się, że w plikach mdl 2110, 2139 oraz 2161 zapisane jest into gry oraz nazwy rozdziałów. No i tu pojawił się problem, dlatego też potrzebuję pomocy. Wiem, że te pliki muszę rozpakować przy pomocy DADTool, następnie dekompresować i edytować w np. Tile Molesterze. Problem mam z dekompresją, bo żaden program nie chce tego zrobić. Edycja w Tile Molesterze też będzie dla mnie starsznym wyzwaniem. Czy znajdzie się ktoś chętny do pomocy?

Awatar użytkownika
vigo
Posty: 51
Rejestracja: 4 wrz 2009, o 12:06
Grupa: minDStorm

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: vigo » 24 sty 2011, o 19:46

Wybaczcie, że piszę post pod postem, ale minęło już sporo czasu i chciałbym uaktualnić kilka rzeczy.

Do projektu przyłączył się poxer, który pomaga mi w tłumaczeniu gry. Prace zaczęły nabierać tempa. Mam tylko nadzieję, że starczy nam sił, aby dokończyć spolszczenie.
Przydałaby nam się pomoc w edycji grafiki od kogoś bardziej doświadczonego. Dodatkowym tłumaczem także nie pogardzę.

Chciałbym zapytać was, czy powinniśmy tłumaczyć HP, STR, VIT, itp? Czy odpuścić sobie te skróty? Co sądzicie też o spolszczaniu nazw zwierząt i potworów?

Na koniec umieszczam jeszcze kilka screenów.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: Norek » 24 sty 2011, o 20:35

Bardzo fajnie wyglądają te tłumaczenia, co do skrótów:
jeśli masz dobre pomysły i wszystko Ci się zmieści, przetłumaczcie.

Jestem za spolszczaniem nazw zwierząt i potworów.
Nie podoba mi się słowo "staty" - może spróbować coś tam zmieścić?

I jeszcze takie pytanie (do wszystkich): 1r czy 1R? Jak Wam się to widzi? Albo 1-r/1-R?
Nie pamiętam, jak zaznaczano to w podręcznikach do RPGów :)

Aha, jeszcze jedno - może "wszystko co podniesziesz" -> "wszystko co zbierzesz (w trakcie gry)" - jeśli to w nawiasie się zmieści :) Takie ogólne pierdoły ode mnie.

Pozdro i trzymam kciuki za powodzenie projektu!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

ramnic87
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:22

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: ramnic87 » 22 maja 2012, o 13:30

pozwolę sobie odświeżyć temat. na skrinach prezentuje się niesamowicie. coś wiadomo o pracach nad spolszczeniem? jest możliwość, że ono powstanie? nawet jeśli potrzebna jest pomoc to sam chętnie się przyłączę. całkiem niedawno ukończyłem Soma Bringer po raz pierwszy. zamierzałem troszeczkę odpocząć od tej produkcji i powrócić do niej za jakiś czas. tym chętniej bym to zrobił gdyby miała to być polska wersja językowa.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: Manuel Czaszka » 22 maja 2012, o 14:54

Projekt nie bez powodu znajduje się w porzuconych.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [NDS] Soma Bringer

Postautor: Norek » 22 maja 2012, o 15:06

Najlepiej będzie, jeśli wypowie się sam Vigo - z rozmów z nim dowiedziałem się, że chciałby wznowić prace nad tym projektem.
Jeśli zebrałaby się grupka chętnych do pomocy osób, może coś by w końcu ruszyło.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość