[GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: Robin » 31 maja 2010, o 21:00

Sądzę, że mógłbyś poprosić Robina, by pozwolił Ci wykorzystać jego bestiariusz z FF8 (z odpowiednim info o autorze). Wyszedł on IMHO świetnie.
Nie wszystkie potwory się powtarzają, ale jakby co, lista jest tutaj:
viewtopic.php?f=7&t=42&p=191#p191
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

HollowForm
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2010, o 15:37

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: HollowForm » 1 cze 2010, o 15:45

Znalazłem (prawdopodobnie) czcionkę do gry.I tu mam problem bo jest ona trochę rozsypana. Wszystkie operacje w stylu przesuwania tylko pogarszają sprawę.Aby się upewnić czy to ta czcionka, usunąłem ją z grafiki, a następnie włączyłem grę. Jakichś większych zmian nie zauważyłem. Więc tu moja obawa, bo przeszukałem całą paletę 2 razy i znalazłem tylko to.

Obrazek

Czy mogę po prostu zrobić literki z ogonkami na pustych polach, bez kopiowania zwykłych?

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: mziab » 1 cze 2010, o 16:32

Font jest zapisany w specyficznym formacie zawierającym także szerokości znaków. Nie jest to surowa grafika. Dlatego tak wyświetla się w TileMolesterze. Chyba będę mógł ci pomóc :)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

HollowForm
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2010, o 15:37

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: HollowForm » 2 cze 2010, o 13:44

Z tekstami dam radę. Już tłumaczę dialogi w grze. Ale obawiam się, że będę potrzebował pomocy przy polskiej czcionce.

Awatar użytkownika
ma_Rysia
Posty: 61
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:47
Grupa: BezNazwy

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: ma_Rysia » 3 cze 2010, o 16:39

Możesz też rzucić okiem na nasze tłumaczenie FF na NESa, w tym miejscu znajdziesz paczkę, a tam dodatkowo ładnie powinno być rozpisane, co zmieniliśmy.
Osobiście jestem zwolennikiem trzymania się jakiegoś kanonu tłumaczenia nazw potworów/przedmiotów, miejscowości w tłumaczeniach gier z danej serii, dlatego nie tylko masz moje przyzwolenie na wykorzystanie naszej pracy, ale byłbym z tego faktu bardzo zadowolony. Oczywiście nie liczę na to, że wszystkie nasze tłumaczenia przyjmiesz bezkrytycznie, ale może dzięki twoim propozycjom w końcu znajdę natchnienie do dokończenia zmian które wprowadzaliśmy do NES'owego tłumaczenia.

Myślę, że to pomoże ci z identyfikacją miejsc (miała trafić jako dodatek do v2.0 tłumaczenia):
Obrazek
Załączniki
Tekst.7z
Paczka z propozycjami tłumaczeń.
(17.06 KiB) Pobrany 211 razy

Blaevy
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2010, o 19:46

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: Blaevy » 21 cze 2010, o 09:54

Miło jeśli ktoś pracuje nad polonizacją tej gry/tych gier. Czekam z niecierpliwością

Awatar użytkownika
greenmag
Posty: 70
Rejestracja: 16 paź 2008, o 15:56
Grupa: Midgar Translations
Kontakt:

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: greenmag » 28 paź 2010, o 15:44

jak wyglada postep w pracy ? czy projekt zyje i sie rozwija ?

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [GBA] Final Fantasy I&II Dawn of Souls

Postautor: Plaski » 5 sie 2011, o 22:31

@ma_Rysia czy masz może paczkę z przetłumaczonymi dialogami w grze?
I czy dialogi z wersji NES są takie same jak w wersji FF ORIGINS na PSX?
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości