[Wii] Super Mario Galaxy!

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
starfoch
Posty: 11
Rejestracja: 28 lis 2009, o 15:48
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: starfoch » 29 lip 2010, o 21:47

Gra Super Mario Galaxy będzie uruchamiana na nieprzerabialnej konsoli wii, czyli na wszystkich firmware bez jakichkolwiek przeróbek, jak i również - softmodów^^.
Chyba na nieprzerobionej, bo nie ma nieprzerabialnych konsol Wii ^^.
No i mi się na razie podoba, ale nie mam jakichś wysokich oczekiwań.
Bardzo dobrze, że będę mógł zagrać na mojej nieprzerobionej konsoli.
starfoch.deviantart.com

marcel055
Posty: 5
Rejestracja: 3 mar 2013, o 19:24

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: marcel055 » 25 lip 2013, o 21:57

Czy projekt jest nadal aktualny ?

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 27 lip 2013, o 15:52

Czy projekt jest nadal aktualny ?
Odkopałeś stary nieaktualny projekt, który powinien się znaleźć w koszu.
Dawno, dawno temu (w odległej galaktyce :P ) zacząłem pracę ale nie miałem wtedy motywacji ani też wiedzy. Kilka osób dopytywało się o spolszczenie SMG. Myślę, że prace mogłyby ruszyć na nowo tylko trzeba zorganizować nowych tłumaczy.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 7 gru 2022, o 13:56

Sporządziłem kilka zmian w porzuconym projekcie SMG, a mianowicie wyeliminowałem błędy, które niegdyś popełniłem. W tłumaczeniu posiłkowałem się wersją francuską oraz niemiecką ponieważ przekład w wersji angielskiej w wielu miejscach wygląda tak biednie, że w naszym ojczystem języku to byłby Meksyk;) Na marginesie wspomnę, iż nie ma sensownego edytora do tej gry, a tłumaczenie tworzone było za pośrednictwem hexedytora.

Póki co, to wczesna wersja techniczna, która obsługuje więcej znaków niż oryginał, jednakże nie wiem jeszcze czy coś z tego wyniknie.
Zrzut klatek można obejrzeć pod tym linkiem - https://www.youtube.com/watch?v=ct8b_FcnIEk&t=22s

Kilka zrzutów ekranu Obrazek

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Voxar » 18 gru 2022, o 11:48

Edit: Voxar - możesz pisać w temacie. Na wszystkie wiadomości czasami nie odpowiadam na pw.
Ok, wracając do tego co ci pisałem, jestem w fazie testowania spolszczenia i prosiłem cię o udostępnienie gotowego pliku od Home Button, Wii Remote Strap oraz możesz też podesłać czcionkę, mam jeszcze do poprawy polskie znaki, a na twoich screenach prezentują się całkiem solidnie.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 18 gru 2022, o 16:02

Rozumiem. To musisz wrzucić do kontenera "LayoutData" - pliki HomeButton i WiiRemoteStrapReplace. Do HomeButton2 wrzucasz plik home.csv
Link - https://www.mediafire.com/file/3wzj43wj ... G.rar/file
Fonta to ci teraz nie podeślę, bo tam były takie zmiany, że nie wiem czy to ogarniesz. Ale możesz pokombinować samemu. Mam nadzieję, że korzystałeś z porządnego edytora fontów, bo taki powstał do Super Mario Galaxy i Super Mario 3D All-Stars;)

Fonty z SMG tworzyłem w Crystal Tile, ale do DK używałem edytora.
Obrazek

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Voxar » 20 gru 2022, o 16:07

Dzięki wielkie za pliki. Czcionkę mam już poprawioną, do edycji korzystałem z BRFNTify Next.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości