[Wii] Super Mario Galaxy!

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
twig

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: twig » 25 cze 2010, o 16:42

"You can't miss it!"
Nie tyle zboczyć, co przegapić. Ja przetłumaczyłbym to na "Trudno ją przegapić".
Tak, znam odmianę na pamięć (ograniczenia) niestety.
Aż ciśnie się na usta pytanie: ograniczenia czego? Poza tym są to ograniczenia, które podobno cię nie ograniczają i z którymi jest ci bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 25 cze 2010, o 16:53

Dokładnie o to chodziło. Ja wiem, że można to w taki sposób tłumaczyć jak np. dark_archon. Tylko, że kiedyś ktoś tam mi wspomni, czemu tego nie przetłumaczyłem? Ale ok. wiesz już, o co mi konkretnie chodziło w tym miejscu:)

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: dark_archon » 25 cze 2010, o 18:24

ale "Użyć tego Symbolu?" się przecież zmieści, bo ma mniej znaków niż "Czy użyć ten Symbol?"

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 25 cze 2010, o 18:57

ale "Użyć tego Symbolu?" się przecież zmieści, bo ma mniej znaków niż "Czy użyć ten Symbol?"
Fakt, mój błąd. Zwracam honor.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Manuel Czaszka » 25 cze 2010, o 23:51

To jak już tak zwracasz honor, to może objaśnisz jeszcze jak to jest z tym miejscem? Raz problemy są, raz ich nie ma. W jednej chwili jawisz się jako byt ograniczony tylko własną wyobraźnią, drwiący z ludzkich prawideł, wzlatujący ponad "te wody trupie", by następnie upaść niczym albatros z powiązanymi skrzydłami, spętany brakiem miejsca i wyszydzany przez znudzonych żeglugą marynarzy. Jak to z tym w końcu jest?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 26 cze 2010, o 11:02

Dlatego, że sprawa z pointerami czasami utrudnia życie. Zwykle powtarzają się w takiej kolejności: 00,01,ff,08,00,00,00,00,00, wystepują po środku zdań co również mnie mega wnerwia. Do tego dojdą czerwone fonty, czyli te odpowiedzialne za np. Księżniczka Peach, Mario oraz większość znaków interpunkcyjnych na końcu zdań.

twig

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: twig » 26 cze 2010, o 11:04

Czy mi się wydaje, czy ty nie wiesz co to są pointery/wskaźniki?

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 26 cze 2010, o 11:20

Pointery/wskażniki, ogólnie adresy, no tak. Chodziło o liczby, nie pointery, w takiej mnie więcej kolejności się szeregują.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: Manuel Czaszka » 26 cze 2010, o 11:28

Czy mi się wydaje, czy ty nie wiesz co to są pointery/wskaźniki?
Jak widać - tak, nie ma pojęcia.

@maximo - i tu jest pies pogrzebany. Nie wiesz o co chodzi. Coś tam usłyszałeś, coś tam pewnie poczytałeś, ale jest to uszeregowane. Tu zasłyszałeś adresy, tam pointery, a może jednak liczby, albo golemy na glinianych nogach?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [Wii] Super Mario Galaxy!

Postautor: maximo » 26 cze 2010, o 11:38

He, he:)) naturalnie chodziło o liczby, nie pointery. Tak mniej więcej są uporządkowane, w takiej kolejności.

Edit: Dokładnie są przypisane niebieskim oraz czerwonym fontom.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości