[PSX] Breath of Fire 4

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
ryu15
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 00:23

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: ryu15 » 1 cze 2011, o 23:31

Super, potrzebni nam ludzie ze znajomością japońskiego.
Tutaj akurat odnosiłem się jedynie do wersji na której oparte jest tłumaczenie. Może tą nieścisłość wprowadziłem podając mało imponującą znajomość w przesadnie podniosłym tonie, za co przepraszam, ale niestety nie władam biegle japońskim. A "oryginalny oryginał" (o czym tylko czytałem) różni się co prawda od oficjalnego angielskiego wydania (ocenzurowano je nieco, żeby nie skalać czystej duszy zachodniego gracza), ale trudno wymagać od tłumacza żeby uwzględnił wszystko naraz. Co prawda jest część mnie, która chciałaby zobaczyć taki stopień nowatorstwa, ale zdaję sobie sprawę, że wyszedłby z tego prędzej niemały burdel.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: Norek » 1 cze 2011, o 23:34

To ja powinienem przeprosić, bo zdawałem sobie sprawę, że piszesz o wersji angielskiej i napisałem to z premedytacją :D

Może podtrzymywanie tego wątku doprowadzi poniekąd do ukończenia projektu.
Mogę tylko dopingować autorów.

Pozdro :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: Manuel Czaszka » 1 cze 2011, o 23:37

@ryu - nieco przesadzasz. Dialogi w BOFIV to żadna rewelacja. W zasadzie tylko Fou Lu ma ciekawe językowo wypowiedzi (chociaż też nie są to jakieś cuda). Nie ma tam żadnych niesamowitych dialogów czy smaczków. To nie Grim Fandango. Gierka jest naprawdę świetna, ale używany język jest taki sam jak w setce podobnych gier.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

ryu15
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 00:23

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: ryu15 » 2 cze 2011, o 01:17

zdawałem sobie sprawę, że piszesz o wersji angielskiej i napisałem to z premedytacją :D


Touché. Coś tak przeczuwałem nutkę ironii, ale wolałem zwalić to na karb paranoi.
Dialogi w BOFIV to żadna rewelacja. W zasadzie tylko Fou Lu ma ciekawe językowo wypowiedzi (chociaż też nie są to jakieś cuda).
Ok, idealizuję. Ale cholernie chce zobaczyć jak przetłumaczyłeś te zwykłe dialogi, chętnie jeszcze raz zagram w tę grę pod pretekstem nieco innej rozgrywki. I za to, że kosztem ponad 9000 godzin tężyzny umysłowej, całkowicie darmo i z dobrej woli dostarczysz mi tę przyjemność na pewno z całego serca podziękuję. Też dopinguję. I czuwam.

@ten na dole: szalony...

Sharker
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:10

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: Sharker » 26 cze 2011, o 23:44

Dajcie jakiś działający link do spolszczenia, bo te poprzednie wygasły

Awatar użytkownika
kornolio
Posty: 13
Rejestracja: 24 gru 2008, o 20:46

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: kornolio » 17 gru 2012, o 16:05

Cześć, można prosić o reupload wersji beta? Jakiś czas temu grałem, robiłem nawet screeny z błędami, ale padł mi dysk i wszystko wzięło w łeb. Teraz znów naszła mnie chęć na tą świetną grę i chętnie znów porobię screenshoty z błędami jakie wykryję. Pozdrawiam ekipę spolszczającą!

kiryuuu
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2013, o 00:33

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: kiryuuu » 16 mar 2013, o 00:38

Czy jest jakaś szansa na reupload? Pilnie szukam tego spolszczenia ale nie ma dosłownie nigdzie.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: ikskoks » 16 mar 2013, o 15:12

Czy jest jakaś szansa na reupload? Pilnie szukam tego spolszczenia ale nie ma dosłownie nigdzie.
Proszę

Usuwam plik ponieważ nie chcę, by niepełne spolszczenie było nadal udostępniane /MC

ruszko1
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2012, o 20:40

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: ruszko1 » 4 mar 2016, o 18:51

Witam
Czy ten projekt powstał ? Czy jest na etapie produkcji czy upadł. Pozdr

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PSX] Breath of Fire 4

Postautor: mendosa » 9 mar 2016, o 21:20

Temat jest w dziale projektów porzuconych, czyli... upadł, to chyba oczywiste.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość