[PC] Eador (Эадор. Сотворение)

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
Arael
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2008, o 23:42

[PC] Eador (Эадор. Сотворение)

Postautor: Arael » 23 gru 2010, o 01:38

Witam wszystkich obecnych, temat jest poświęcony znakomitej indie RPG-strategii zza wschodniej granicy, a konkretnie mojemu projektowi jej tłumaczenia.

Obrazek

Co to jest?
Eador to powrót do starych czasów Heroes of Might & Magic, a nawet wcześniej. Strategia fantasy z elementami RPG (rozwój bohatera itp.). Prosta graficznie, trochę ciekawych pomysłów, na pewno warto zobaczyć.

Gdzie to znaleźć?
http://eador.com/ - strona główna gry, tu można się dowiedzieć sporo o grze, ściągnąć (z tego co wiem, demo to po prostu pełna wersja minus klucz), obejrzeć więcej screenów i takie tam.

Kto robi projekt?
Ja, czyli Arael, inaczej Pierzasty :) Jeżeli zbierze się więcej osób, nadal zamierzam koordynować projekt aż do ukończenia.

Obrazek
Mapa

Obrazek
Wyposażamy bohatera

Obrazek
Nasz rodowy zamek z wszelkimi przyległościami

Obrazek
Werbunek wojsk

Obrazek
Różne opcje i statystyki

Obrazek
Przykładowa walka


Co jest zrobione?

Większość mechaniki. Brakuje dłuższych opisów, przypadkowych zdarzeń i całej kampanii.

Jak mogę pomóc?
Poszukuję:
tłumacza z języka rosyjskiego (znajomość Tradosa dodatkowym atutem)
testerów/korektorów tłumaczenia
kogoś, kto zrobi:
makro do masowej podmiany znaków w plikach tekstowych RUS->PL
nową grafikę tytułu (to akurat mało pilne) i umieści ją w pliku gry
O kontakt proszę na maila, na GG bywam ostatnio raz na miesiąc.

Stan projektu:
Parę miesięcy temu został zawieszony, na razie go odgrzebuję, wszystkie pliki mam więc to kwestia uporządkowania i dostosowania do nowej wersji gry (na razie działą pod 1.02).

Zrobione:
Polskie litery oraz poprawienie czcionki
Menu, opcje, krótsze opisy (jednostki, zdolności, zaklęcia), ogólnie to co do pojedynczego scenariusza
Część losowych zdarzeń

Brakuje:
Kampania - całość
Reszta losowych zdarzeń
Reszta dłuższych opisów (ostatnie jednostki, budynki)


W najbliższym czasie postaram się wrzucić przetłumaczone pliki (do wklejenia do gry) oraz jakiś sensowny glosariusz.
- Ilu tłumaczy potrzeba do wymiany przepalonej żarówki?
- Zależy od kontekstu.

twig

Re: [PC] Eador (Эадор. Сотворение)

Postautor: twig » 23 gru 2010, o 20:39

Gra wygląda bardzo ciekawie. Po Nowym Roku pobiorę demo i z pewnością zagram.

Przeglądałem screeny i w oko wpadło mi "czerwone drewno" - po rosyjsku "красное дерево" to mahoń.

Edycja - mahoń a nie sekwoja ^^

Awatar użytkownika
Arael
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2008, o 23:42

Re: [PC] Eador (Эадор. Сотворение)

Postautor: Arael » 24 gru 2010, o 01:10

Czerwone drewno jest celowe - bodajże z opisu wynikało, że to jakiś magiczny gatunek czy coś.
- Ilu tłumaczy potrzeba do wymiany przepalonej żarówki?
- Zależy od kontekstu.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Eador (Эадор. Сотворение)

Postautor: Manuel Czaszka » 24 gru 2010, o 01:31

Może to magiczna sekwoja? :P
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

war_games
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 01:41

Re: [PC] Eador (Эадор. Сотворение)

Postautor: war_games » 22 kwie 2013, o 01:44

Co do Eador - to właśnie ruscy tworzą drugą część - więcej do poczytania na ten temat w newsach na tej stronie: Najlepsze gry strategiczne - jak w ogóle idzie z tym tłumaczeniem - doszło do skutku? Bo wiem że jest wersja angielska - może by tak napisać do autorów i zaproponować odpłatne tłumaczenie nowego eadora na pl?

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 184
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Eador (Эадор. Сотворение)

Postautor: EvilDoom » 22 kwie 2013, o 08:36

Nowy Eador ma wyjść w polskiej wersji językowej. https://cdp.pl/gry/eador-masters-of-the-broken-world


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości